اخبار استان ها

بهره‌برداری از راه‌آهن کرمانشاه-اسلام‌آبادغرب تاپایان سال ۱۴۰۴

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی امروز _ چهارشنبه بیستم تیر _ در نشست پیگیری تکمیل راه آهن کرمانشاه-خسروی که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس و جمعی از مدیران استانی در شهر اسلام آباد غرب برگزار شد، اظهار کرد: راه‌آهن کرمانشاه-خسروی از مصوبات سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه است و یک پروژه بسیار مهم و تحول آفرین برای کشور و استان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به قطعی شدن تأمین اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح ریلی کرمانشاه-خسروی از محل صندوق توسعه ملی، افزود: با توجه تعلل چند ساله در اجرای این طرح ویژه، بخشی از زمان لازم برای تکمیل این پروژه بسیار مهم از دست رفته بود اما با پیگیری‌ها، رایزنی‌ها و نامه نگاری‌های متعددی که در دولت خدمتگزار شهید رئیسی و استانداری کرمانشاه انجام شد، این پروژه راهبردی دوباره فعال شده است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به استجازه رهبر معظم انقلاب و تصویب هیأت دولت سیزدهم، این پروژه راهبردی از تأمین مالی لازم برخوردار است و عملیات اجرایی آن باید با شتاب بیشتر دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: مصالح مورد نیاز و نیروی انسانی این پروژه بزرگ هم باید از داخل استان تأمین شود تا شاهد اثرگذاری بیشتر این پروژه در اشتغال استان باشیم.

صحرایی افزود: این پروژه پس از تخصیص منابع مالی و فعال شدن، حداقل برای یک هزار نفر شغل مستقیم ایجاد می‌کند که باید اجرای آن با قدرت و شتاب لازم دنبال شود.

وی تاکید کرد: قطعه راه آهن کرمانشاه-اسلام آباد غرب تاکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به قطعی شدن تأمین مالی پروژه، این طرح کلیدی تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا