اخبار استان ها

تأکید بر تسهیل تردد زائران اربعین حسینی از مرزهای مشترک ایران و عراق

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، در راستای تحکیم انتظامات مرزی و ایام اربعین حسینی و همچنین به جهت تسهیل در تردد زائران ایرانی به کشور عراق، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی فراجا و سپهبد محمد عبدالوهاب سکر فرمانده مرزبانی جمهوری عراق در مرز خسروی شهرستان قصرشیرین با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

سردار احمدعلی گودرزی در این نشست ضمن خوش‌آمدگویی به فرمانده مرزبانی کشور عراق و هیئت همراه، از همکاری و تعاملات بسیار مطلوب همتای عراقی در راستای حفظ و حراست از مرزها تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: ارتقای گشت‌های مشترک مرزی، مبارزه جدی با قاچاق کالا مهم است که اقدامات در این خصوص باید ارتقا یابد.

فرمانده مرزبانی انتظامی با اشاره به مبارزه جدی با قاچاق سلاح، اظهار کرد: می‌بایست اراده جدی در برخورد با قاچاقچیان به ویژه قاچاقچیان سلاح و مهمات و مشروبات الکلی وجود داشته باشد، همکاری و تعامل دو کشور در بحث تبادل اطلاعات بین مرزبانان دو کشور برای جلوگیری از بروز اقدامات تروریستی مورد تأکید است.

وی گفت: اقدامات بسیار خوبی برای ساماندهی کولبران در نوار مرزی با کشور عراق توسط مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و امیدواریم شاهد کاهش ناهماهنگی‌های موجود در این خصوص باشیم.

گودرزی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تسهیل تردد زائران از سوی مرزبانی کشور عراق باید پیش‌بینی شود، اظهار داشت: تلاش بر این است امسال در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) همکاری گسترده و ویژه‌تری در ارتباط با تسهیل تردد زائران در مرزها صورت گیرد.

ارتقای همکاری موجب افزایش امنیت مرزها

وی با اشاره به همکاری مطلوب مرزبانان دو کشور در اربعین حسینی سال گذشته، عنوان کرد: امید است برگزاری مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) امسال توأم با همکاری متقابل دو کشور ایران و عراق باشد با توسعه همکاری‌ها شاهد ارتقا امنیت نیز باشیم.

سپهبد محمد عبدالوهاب سکر فرمانده مرزبانی جمهوری عراق نیز در ادامه این نشست با تأکید بر ارتقای تعاملات و همکاری‌های دو جانبه، گفت: همکاری و تعامل با مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی صورت می‌گیرد و همین همکاری و برادری باعث بهبود و ارتقای همکاری و افزایش امنیت مرزها شده است.

وی نیز از استقبال گرم سردار گودرزی و هیئت ایرانی از در مرز خسروی تشکر و قدردانی کرد و افزود: تبادل اخبار و اطلاعات، مبارزه مشترک نیروهای مرزبانی دو کشور با قاچاق، حل مسائل امنیتی مرز، اقدام مشترک مرزبانان در رعایت پروتکل‌های مرزی فی‌مابین، برگزاری منظم نشست‌های مرزی مرزبانان دو کشور، کنترل و مهار آتش‌سوزی در مناطق مرزی از سوی دو طرف مورد تأکید است که باید در این زمینه اهتمام داشت.

فرمانده مرزبانی جمهوری عراق در بخشی دیگر از سخنان خود؛ پذیرایی از زائران امام حسین (ع) را برای مرزبانان عراق افتخار بزرگی دانست و گفت: این افتخار نصیب مرزبانی کشور عراق شده است و مرزبانان به این خدمت به زائران امام حسین (ع) افتخار می‌کنند و آن را برای خود توفیق بزرگی می‌دانند.

به گزارش سرمایه گستران، در این نشست جمعی از معاونان مرزبانی فراجا و فرماندهان مرزبانی استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان و ایلام نیز حضور داشتند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا