اقتصاد کلان

تحقق شعار سال نیازمند نگاه تحولی و حرکت جهادی است

مالک رحمتی گفت: مردم و مسوولان باید در سال جدید نگاه تحولی و جهشی به حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی داشته و از نگاه عادی به این امور خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه صرف داشتن نگاه تحولی و تغییر تفکر و نگرش در این زمینه کفایت نمی‌کندافزود: برای رسیدن به این هدف نیاز به حرکت‌های جهادی و شبانه روزی است.

وی گفت: اگر مردم، نگاه تحولی و حرکت‌های جهادی مسوولان را ببینند آنها نیز در این مسیر گام برمی‌دارند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: برای تحقق این موضوع، مسوولان باید موانع پیش روی مردم را بردارند چراکه در زمان کنونی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با موانع متعددی مواجه هستند.

رحمتی  با اشاره به اینکه اطاله امور در سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری از عوامل خستگی و پشیمانی مردم برای انجام کار اقتصادی است، یادآور شد: برای تحقق شعار امسال باید موانع حضور مردم در فعالیت اقتصادی و اطاله در این امور برطرف شود.

وی با اشاره به اعتماد و اعتقاد بر حضور مردمی برای تحقق شعار امسال گفت: با توجه به تکلیف شرعی و قانونی برای تحقق شعار امسال و مطالبات رهبری، مردم باید به صورت جدی به این امور ورود کنند.

وی  با بیان اینکه اقتصاد چین از خانه‌ها شکوفا شد، افزود: در کشور ما نیز برای تحقق شعار امسال باید هر خانه به یک کارگاه و کارخانه تبدیل شود، رشد اقتصادی کشور باید از خانه‌ها شروع شود.

استاندار آذربایجان شرقی انجام کار فرهنگی را از دیگر اقدامات ضروری برای رفع موانع حضور مردمی اعلام کرد و گفت: در این راستا باید اصحاب رسانه و جامعه روحانیت و افرادی که تریبون در اختیار دارند، نسبت به فرهنگ سازی در مقوله اقتصاد تلاش کنند.

رحمتی با تاکید بر اینکه باید تولید، کار، ثروت و سرمایه گذاری و کارآفرینی باید به ارزش در جامعه تبدیل شود، ادامه داد: جامعه دانشگاهی ما به دنبال کار اداری کارمندی هستند و این موضوع فعالیت و رشد اقتصادی کشور را با چالش مواجه کرده است.

وی همچنین از اصحاب رسانه خواست تلاش کنند تا کار کردن و فعالیت اقتصادی در جامعه مقدس شمرده شود و روحیه کارآفرینی در جامعه جاری و ساری شود.

وی عدم استفاده از توان مردم و بخش خصوصی در عرصه اقتصادی را بزرگترین آسیب کشور دانست و گفت: در سال جهش تولید با مشارکت مردمی باید از این ظرفیت میلیونی مردم برای رونق و رشد اقتصادی کشور استفاده کرد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان آذربایجان شرقی تبریز

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا