اخبار استان ها

تحول حوزه گردشگری شیراز با اجرای سه پروژه تفریحی

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از فارس، محمدحسن اسدی، شامگاه_ شنبه یکم اردیبهشت_ در بازدید شبانه از دو پروژه آکواریوم و پارک آبی بزرگ شیراز اظهار کرد: در روز نهم فروردین سال‌جاری از روند اجرایی پیشرفت پروژه پارک آبی بزرگ شیراز بازدید داشتیم و اکنون پس از ۲۲ روز، پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پارک آبی طی ۳ سال گذشته باید انجام می‌گرفت، افزود: به دلیل داشتن معارض و مسیر سیلابی که در محل اجرای عملیات عمرانی قرار داشت، مقرر شد به جهت پیشگیری از هر گونه اتفاق ناگوار یک دیوار حائل ایجاد شود و پس از آن عملیات اجرا آغاز شود.

شهردار شیراز تاکید کرد: در روند اجرای پروژه نظارت کامل صورت می‌گیرد و معاونت فنی و عمرانی بر اساس زمان‌بندی تعیین شده اعلام کرده است، طی ۱۵ ماه پروژه را به بهره‌برداری خواهند رساند.

اسدی اضافه کرد: با توجه به برگزاری مناقصه برای خرید تجهیزات پارک آبی، این پروژه در تیر سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پارک آبی بزرگ شیراز در زمینی به متراژ پنج هکتار و با زیر بنا ۶۰ هزار متر مربع با مشارکت شهرداری و شرکت شمس عمران احداث می‌شود که سهم شهرداری در این پروژه هزار میلیارد تومان است.

پارک آبی شیراز در بهمن سال ۹۹ کلنگ‌زنی شد و در این پروژه تفریحی گردشگری ۱۴ سرسره، استخر ۱۰۰۰ نفری، استخر موج‌ساز ۵۰۰ نفری، استخر کودکان ۲۰۰ نفری و رودخانه تفریحی به طول ۲۰۰ متر طراحی شده است.

اجرای پروژه‌های تفریحی، شیراز را در حوزه گردشگری متحول می‌کند

شهردار شیراز همچنین در بازدید از پروژه آکواریوم شیراز اظهار کرد: کلان‌شهر شیراز همواره به عنوان شهر توریستی و گردشگری مطرح است، چرا که زیرساخت‌های تفریحی و گردشگری این کلان‌شهر توریست‌پذیر، قدری ضعیف است اما دو پروژه پارک بزرگ آبی و آکواریوم دو زیر ساخت مهم گردشگری شهر شیراز خواهد شد.

وی در تشریح عملیات اجرایی پروژه آکواریوم شیراز افزود: عملیات اجرای این پروژه در پارک ۵۸۰ هکتاری دراک با همکاری یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی و شهرداری شیراز در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع در ساختمانی دو طبقه با پوشش سازه سوله‌ای به ارتفاع ۸ متر و زیربنای ۴۱۰۰ متر مربع در حال انجام است.

شهردار شیراز ادامه داد: در سال ۹۰ در بازدیدی که از محل پارک دراک صورت گرفت، عده‌ای در کانکس‌ها مستقر بودند و گندم و جو کاشته بودند و اجازه ورود نمی‌دادند اما با تلاش بسیار رفع تصرف صورت گرفت و این مکان به فضای سبز امروزی تبدیل شد.

پروژه تله‌کابین شیراز تعیین تکلیف شد

اسدی همچنین در این بازدید شبانه از اجرای طرح احداث تله‌کابین شیراز خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری مناقصه احداث تله کابین شیراز، این طرح تعیین تکلیف شد و شریک سرمایه‌گذار مشخص و مقرر شد به صورت ۴۰ درصد سرمایه‌گذار و ۶۰ درصد شهرداری شیراز در محل پارک کوهستانی دراک، تله‌کابین شیراز به طول ۴۲۰۰ متر اجرا شود.

وی تاکید کرد: پروژه‌های پارک آبی، تله‌کابین، آکواریوم، باغ پرندگان و شهر بازی می‌تواند شهر شیراز را در بخش گردشگری و توریست‌پذیری متحول کند.

شهردار شیراز در پایان اضافه کرد: اجرای عملیات پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز در شیفت شب در سال گذشته هم صورت گرفت و این اقدام از خرداد آغاز شد اما در سال‌جاری راه‌اندازی شیفت شب پروژه‌های اجرایی از فروردین آغاز شد و طی سه هفته پیاپی است که بازدید از پروژه‌های عمرانی و اجرای شیفت شب پروژه‌ها انجام می‌شود و تا آبان شیفت شب اجرای پروژه‌ها تداوم خواهد داشت.

به گزارش سرمایه گستران، کاظم اکرمی رئیس سازمان بازرسی استان فارس در این مراسم اظهار کرد: اجرای چند طرح بزرگ در کلان‌شهر شیراز مایه امیدواری است و انتظاری جز این از مجموعه مدیریت شهری نیست، چرا که با مجموعه بزرگی همچون شهرداری شیراز اقدامات بزرگ رقم خواهد خورد و دو پروژه پارک آبی و آکواریوم اثرگذاری بسیار زیادی در حوزه گردشگری خواهد داشت.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا