اخبار استان ها

تدارک حضور ۸۰۰۰ نفر از استان مرکزی در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از مرکزی و به نقل از روابط عمومی استانداری، فرزاد مخلص‌الائمه امروز _شنبه اول اردیبهشت_ در نشست ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و ستاد راهیان نور استان اظهار کرد: مطابق رویه سال‌های گذشته اقداماتی برای مراسم ارتحال حضرت امام (ره) در دستور کار است اما برای امسال باید اقداماتی نوآورانه در نظر گرفته شود تا تمامی دستگاه‌ها به تعهدات خود عمل کنند.

وی افزود: امسال علاوه بر اعزام به مرقد مطهر امام (ره) در تهران و بیت تاریخی ایشان در خمین، اقدامات و برنامه‌هایی با محوریت سازمان‌های فرهنگی در دستور کار قرار دارد که باید در کمیته فرهنگی دنبال شود لذا برنامه‌ها باید هر چه سریع‌تر برای اجرای اقدامات لازم به دستگاه‌ها ارائه شود تا یک کار غنی و محتوایی خوب را شاهد باشیم.

استاندار مرکزی افزود: پوشش حداکثری نسبت به اعزام تمام اقشار به ویژه جوانان و نوجوانان به مراسم سالگرد ارتحال امام باید در برنامه فرهنگی کمیته فرهنگی پیش‌بینی و موضوعات محتوایی مناسب دیده شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی تنها استانی است که هم باید اعزام به بیت امام (ره) در خمین و هم مرقد امام (ره) در تهران را پوشش دهد و در این راستا هماهنگی کار با محوریت فرمانداران و مسئولیت حمل و نقل و تدارکات بر عهده کمیته‌های مربوطه است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اعزام ۸۰۰۰ نفر از استان مرکزی برای حضور مراسم ارتحال امام راحل (ره) پیش‌بینی شده که فرمانداران باید با تشکیل ستاد بزرگداشت و کمیته‌های ذیل آن کار را با جدیت دنبال و بدون تأخیر دنبال کنند.

مخلص‌الائمه ادامه داد: در ۲ سال گذشته برنامه‌های محتوایی بیت امام (ره) در خمین ارتقا پیدا کرده و لازم است امسال برنامه‌های ویژه‌تری برای سالگرد ارتحال امام راحل پیش‌بینی شود.

وی اضافه کرد: استان مرکزی از سنوات گذشته در بسیاری از موضوعات عمرانی دچار یک عقب‌افتادگی شده است و رفع این مشکل نیازمند یک حرکت جهادی است که با اقدام شبانه‌روزی، بسیاری از طرح‌های ناتمام استان اتمام پیدا کرد و یا در حال اتمام است با این حال یکی از طرح‌ها زائرسرای استان در مشهد مقدس است که مختص محرومین ساخته می‌شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استفاده از اعتبارات دولتی برای تکمیل زائرسرای مشهد ممنوع است، گفت: با جمع‌آوری کمک‌های مردمی، پیشرفت این زائرسرا اکنون به ۶۰ درصد رسیده که با تکمیل آن می‌توان از ظرفیت زائرسرا برای اردوهای راهیان پیشرفت بهره‌مند شد.

مخلص‌الائمه اظهار کرد: در حال حاضر با استقبال بسیار خوب از اردوهای راهیان نور حجم اعزام‌ها بسیار زیاد است بنابراین لازم است حداکثر امکانات برای برگزاری هرچه بهتر اردوهای راهیان نور به کار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: اردوگاه‌های استان در اندیمشک و خرمشهر نیازمند تجهیزات هستند که باید با کمک خیرین تجهیز این دو اردوگاه در اولویت قرار گیرد و تجهیز اردوگاه اهواز به سازمان برنامه و بودجه واگذار شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا