اخبار استان ها

توسعه شهری ارومیه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: متأسفانه وضعیت توسعه شهری ارومیه اصلاً مطلوب نیست و در بسیاری از مباحث عقب افتادگی وجود دارد که تاوان این را مردم می‌پردازند.

وی ادامه داد: برای جبران عقب افتادگی‌ها انتظار بنده این است از حواشی موجود پرهیز کنید و به صورت جهادی وارد عمل بشوید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در برخی کشورها، مدیریت شهری مشوق‌هایی برای مشارکت مردم در توسعه شهری قرار داده است که نتیجه خوبی هم گرفته‌اند؛ برای مثال در فلان کشور، اگر فردی در حوزه بافت فرسوده شهری سرمایه گذاری بکند و تبدیل به بافت جدید نماید، مدیریت شهری در بحث عوارض مشوق‌هایی قرار داده است که توصیه بنده هم این است که مردم را در توسعه شهری با قرار دادن مشوق، مشارکت دهید و از ظرفیت عظیم مردم غافل نشوید.

امام جمعه ارومیه افزود: اگر واقعاً کمر همت برای حل مشکلات مردم ببندید، بنده در کنار شما هستم و مطمئناً مردم نیز همراهی خواهد کرد.

قریشی بیان کرد: برخی از مشکلات موجود شهری، از جمله مسئله سد معبر مرتبط با اقتصاد مردم است ولی برخی از مشکلات، از جمله ترافیک شهری و عدم تناسب المان‌های شهری با فرهنگ و میراث شهر ارومیه مربوط به عدم مدیریت صحیح است.

وی افزود: البته در بحث سد معبر نیز نظارت مؤثری وجود ندارد. در بسیاری از موارد مشاهده می‌کنیم باوجود اینکه داخل مغازه خالی است، پیاده رو و محل تردد مردم را اشغال کرده‌اند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا