تکنولوژی

تولید نمای ساختمان ضد شوره و رنگ‌ پریدگی‌ با فناوری نانو و پلیمر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فرخ رؤیا نیکمرام مجری طرح چوب نانو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرحی را در راستای رفع چالش‌های نمای ساختمان در کشور اجرایی کردیم زیرا یکی از چالش‌های نماهای ساختمانی شوره زدن است.

وی گفت: اگر از این مواد در نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده شود شوره می‌زند و رنگ پریدگی نیز از دیگر چالش‌های آن است.

وی گفت: در این راستا طرحی را با عنوان چوب پلاستیک اجرایی کردیم که وزن سبکی دارد و در نماهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجری این طرح با بیان اینکه پایه چوب پلاستیک‌های موجود در بازار از ضایعات درختان است و برای تهیه آنها نیاز به چوب است، گفت: از این رو به منظور رفع این چالش‌ها و حفظ محیط زیست، اقدام به تولید چوب-پلاستیک‌هایی بر پایه چوب آجیل‌هایی چون پسته، بادام، گردو و فندق و همچنین یک نوع پلیمر و ماده نانویی کردیم.

به گفته وی، مواد اولیه چوب پلاستیک‌های تولید شده در کشور موجود است و نیازی به واردات مواد از خارج نیست.

وی ادامه داد: استانداردهای ملی برای این محصول به منظور کاربرد در نمای خارجی دریافت شده ضمن آنکه تست آتش آن نیز پاس شده و تست آتش چوب-پلاستیک تولید شده در این فرآیند همتراز بهترین برندهای چوب پلاستیک در بازار است.

نیکمرام گفت: بر اساس اعلام سازمان نظام مهندسی استفاده از سنگ و شیشه در نمای خارجی ساختمان‌ها به دلیل مخاطرات آن، ممنوع است و این در حالی است که هر متر مربع چوب-پلاستیک‌های تولید شده ۱۰ کیلوگرم است ازاین رو با وزن کمی که دارد بهترین گزینه برای نمای ساختمان است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا