اخبار استان ها

تولید کنسانتره و نانواکسیدهای آهن از پسماندهای صنعتی

به گزارش تابناک اصفهان و به نقل از ایسنا، با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و دکتر عماد احمدوند دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو کارخانه فرآوری لجن و پودر‌های اکسیدی فولاد در اصفهان افتتاح شد.

با افتتاح این کارخانه که توسط شرکت دانش بنیان فولاد اکسیر فدک ایجاد شده، از پسماند‌های انباشت شده در فولاد مبارکه، سالانه ۲۵ هزار تن کنستانتره تولید می‌شود که علاوه بر کسب درآمد از پسماند، اثر زیست محیطی چشمگیری دارد.

در این خط تولید از نانوکاتالیست و اکسیداسیون پیشرفته در زمینی به مساحت۱۰ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۱۹۰ میلیارد تومان استفاده شده است. این خط، بر اساس فناوری‌های پیشرفته و بومی، توسط شرکت دانش بنیان فولاد اکسیر فدک به صورت قرارداد BOT راه اندازی شده است.

راندمان این خط بیش از ۹۰درصد بوده و مواد آلاینده و ناخالصی‌های موجود در این پسماند‌ها با استفاده از مواد نانوساختار و سیستم اکسیداسیون پیشرفته حذف و از پسماند‌ها جداشده و بر اساس فناوری‌های پیشرفته شامل لیچینگ شیمیایی، میکروفیلتراسیون، خشک کردن آنی و میکرونیزاسیون به مشخصات مورد تایید کنسانتره خواهد رسید.

منبع خبر : تابناک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا