نفت،گازو پتروپالایش

تکمیل ۹۹ حلقه چاه نفت در آخرین ساعات پایان سال ۱۴۰۱

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، مسعود افشار ضمن تبریک آغاز سال نو و عید نوروز به کارکنان و خانواده بزرگ شرکت، اظهار کرد: چاه شماره ۱۸۹ در مناطق نفت‌خیز جنوب، آخرین حلقه چاهی بود که تکمیل آن در کارنامه عملکرد سال گذشته شرکت ثبت شد.

وی افزود: از مجموع چاه‌های حفر شده در سال ۱۴۰۱، ۱۵ حلقه توسعه‌ای توصیفی، پنج حلقه اکتشافی و ۷۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: از این تعداد ۷۷ حلقه چاه در گستره فعالیت پنج شرکت بهره‌بردار تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، هشت حلقه در شرکت نفت فلات قاره ایران در حوزه فراساحل، هشت حلقه در اجرای طرح‌های توسعه‌ای شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)، دو حلقه در قالب پروژه و چهار حلقه در پروژه‌های مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، حفاری و تکمیل و در اختیار شرکت‌های کارفرما قرار گرفت.

افشار در عملیات حفاری با بیان اینکه هم‌اکنون از شمار ۷۳ دکل حفاری سبک، سنگین و فوق‌سنگین ناوگان شرکت ۶۳ دستگاه در مدار عملیات و یا جابه‌جایی هستند، افزود: تعداد دستگاه‌های در حال جابه‌جایی ۲۰ دکل است.

وی متراژ حفاری در سال ۱۴۰۱ را بیش از ۶۷ هزار متر اعلام و اظهار کرد: برنامه‌ریزی جامعی برای شتاب‌بخشی در عملیات حفاری انجام شده و انتظار می‌رود با بازسازی و نوسازی دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری، در سال نو شاهد به‌کارگیری تعداد دیگری دستگاه‌های حفاری شرکت در مناطق نفت‌خیز کشور باشیم.

منبع خبر :

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا