مسکن و عمران

جابه‌جایی بیش از ۱۰۰ هزار مسافر نوروزی توسط راه‌آهن شمال ۲ – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامحسین ولدی مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با اشاره به اینکه در نوروز امسال ١٠٠ هزار و ٨۵١ نفر مسافر توسط ناوگان ریلی اداره کل راه‌آهن شمال٢ جابه‌جا شده‌اند، افزود: خوشبختانه استان‌های گیلان و قزوین به سبب برخورداری از جاذبه‌های گردشگری فراوان، همه‌ساله میزبان تعداد زیادی از مسافرین نوروزی بوده که از این میان ۵١ هزار و ۴۰۴ نفر مربوط به استان گیلان و ۴٩ هزار و ۴۴۷ نفر سهم استان قزوین است.

ولدی در ادامه گفت: بی‌شک استقبال کم نظیر مردم و افزایش ضریب اشغال قطارهای مسافری در ثبت این آمار تأثیر گذار بوده تا جایی که در سال ١۴٠٢ موفق به رشد ١٧ درصدی در زمینه جابه‌جایی مسافران نوروزی شدیم.

مدیر کل راه‌آهن شمال٢ خاطر نشان کرد: در ایام نوروز، بیش از ٩٠ رام قطار وظیفه خدمت‌رسانی به مسافرین عزیز را بر عهده داشته‌اند که این قطارها از مبادی رشت و قزوین به مقاصد تهران و مشهد مقدس اعزام می‌شدند.

کاهش ۴۷ درصدی زمان تأخیرات قطارها در نوروز

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن شمال ۲، ولدی میانگین تأخیر کل قطارها را در ایام نوروز ٣.٢ دقیقه اعلام کرد و گفت: قطعاً کاهش ۴٧ درصدی مدت زمان تأخیرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نشان از تلاش شبانه‌روزی خدمتگزاران مردم در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران دارد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا