اخبار استان ها

جوانان را باید برای ورود به عرصه حج و زیارت تشویق کرد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از سمنان، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی، امروز _شنبه بیست‌ودوم اردیبهشت_ در دیدار با مدیرکل حج و زیارت استان سمنان و دست‌اندرکاران حج در استان اظهار کرد: حج نماد معنویت است و در سال‌جاری شاهد هستیم که حج تمتع به‌واسطه شرایط منطقه‌ای، اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه اختصاص یک کاروان به شهرستان گرمسار شایسته تقدیر است، افزود: کار شما هم زیارت و هم تسهیل زیارت مردم و خدمت به زائران بیت‌الله‌الحرام است و از اجر معنوی خاصی برخوردار است.

امام جمعه گرمسار با تاکید بر اینکه خدمت به زائران سرزمین وحی نزد خداوند اجر بزرگ فراوانی دارد، خاطرنشان کرد: خدمت به حجاج سعادت بزرگی است و باید جوانان را تشویق کرد تا به عرصه حج و زیارت ورود کنند.

آرامی با اشاره به اینکه ایجاد انگیزه در بین روحانیان اعزامی بسیار خوب است تا افراد به کمک حجاج بیایند، تصریح کرد: در زمینه اعزام روحانیون معین همراه کاروان‌ها مباحثی مانند اطلاع‌رسانی و ایجاد انگیزه و سیاست‌های حج و زیارت اهمیت دارد، همچنین اعزام آنها در کاروان‌ها به واسطه اینکه کشوری دنبال می‌شود، بسیار متقاضی دارد.

وی با بیان اینکه شرایط برای اعزام حجاج به خوبی فراهم شده است، افزود: امیدواریم که در سال‌جاری حجاج استان سمنان و کشورمان به سلامت به حج بروند و بازگردند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا