اخبار استان ها

خارج کردن۲۸۳ کپسول گاز پیک‌نیک از چادر مسافران/ استقرار اکیپ‌های غواصی در ۵ نقطه اصفهان

آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی در گفتگویی، اظهار کرد: شب گذشته _شامگاه سوم فروردین‌ماه_ مسافران نوروزی ۱۷۳۵ چادر در کمپ باغ فدک برپا کردند که نیروهای آتش‌نشان مستقر در این محل ۲۸۳ کپسول گاز پیک‌نیک را از چادر مسافران خارج کردند تا آن‌ها شب بدون حادثه‌ای را سپری کنند.

وی افزود: نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی در باغ فدک حضور دارند و با استفاده از دستگاه‌های مدرن حرارت‌سنج، میزان گرمای تک‌تک چادرهای مسافران را سنجش می‌کردند تا شرایط ایمنی برای مسافران فراهم شود.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: به‌غیر از ایستگاه‌های بیست‌وهفت‌گانه آتش‌نشانی که هر روز حدود ۲۲۰ آتش‌نشان در آن آماده‌باش هستند، ۱۵۰ نفر در دو شیفت کاری به‌همراه دو دستگاه خودروی اطفائیه سبک و دو دستگاه موتورسیکلت مجهز به خاموش‌کننده در مجموعه باغ فدک فعال هستند.

وی ادامه داد: شب گذشته با توجه به افزایش ورود مسافران به شهر اصفهان، در سالن‌های ورزشی همچون سالن ورزشی دانشگاه آب و برق ۱۰۴ چادر، ورزشگاه امام خمینی (ره) ۹۸ چادر، ورزشگاه ولایت ۱۷۰ چادر، ورزشگاه گل نرگس ۲۳ چادر و ورزشگاه امیریه ۷۰ چادر مسافرتی برپا شد.

آتشپاد دوم مطلبی گفت: روز گذشته تعداد ۱۹۷ مورد راهنمایی و جلوگیری از حادثه در کوه صفه در قالب سه اکیپ ثابت و یک اکیپ گشتی در نقاط آبشار، ایستگاه دو و ابتدای تخت سیاوش انجام شد.

وی با بیان اینکه یک مورد حریق در آشپزخانه رستوران ایستگاه شماره دو تله‌کابین صفه اتفاق افتاد، گفت: این حادثه با سرعت عمل بسیار زیاد آتش‌نشانان مستقر در کوه صفه اطفا شد.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان اضافه کرد: تیم امداد و نجات غواصی سازمان آتش‌نشانی اصفهان روزانه با ۲۵۰ نفر ساعت نیروی تخصصی و استقرار اکیپ‌های غواصی در پنج نقطه حساس شهر و گشت‌زنی سه اکیپ سیار در حاشیه رودخانه زاینده‌رود برای پوشش ایمنی شهر و مسافران نوروزی در حال خدمت‌رسانی است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر، حدود ۱۵۰ مورد توصیه ایمنی و پیشگیری از رفتارهای خطرناک به مسافران نصف‌جهان اعمال شده است، افزود: توصیه می‌کنیم همواره در حواشی رودخانه‌ها و مکان‌های آبی مراقب کودکان و نوجوانان باشند و از شنا کردن در محل‌های غیرایمن خودداری کنند، زیرا افتخار آتش‌نشانی شهری ایمن و میزبانی بی‌خطر از مسافران نوروزی است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا