اخبار استان ها

در دولت سیزدهم دستاوردهای بی نظیر در زمینه گردشگری فارس به‌دست آمد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از فارس، محمد هادی ایمانیه امشب_ پنج شنبه چهاردهم تیر_ در مراسم افتتاح یک مرکز اقامتگاهی پنج ستاره در شهر صدرا شیراز، اظهار کرد: استان فارس برای موضوع گردشگری به گفته مقام معظم رهبری می‌تواند به تنهایی کافی باشد.

وی افزود: بخش خصوصی ما در همه عرصه‌ها همچون گردشگری، انسان‌های با اصالت و محترم را شامل می‌شود. لذا باید کاری کنیم که این بخش رشد و توسعه خود را داشته باشد.

استاندار فارس تصریح کرد: کشور ما و استان فارس ظرفیت‌های مختلف، بی نظیر و متعددی در زمینه گردشگری دارد؛ برای این موضوع نیاز به یک وزیر خوش فکر و با درایت احساس می‌شد که با تصدی جناب آقای ضرغامی در مقام عالی این وزارت، طی سه سال گذشته و در دولت سیزدهم دستاوردهای بی نظیر و کم‌نظیری در زمینه گردشگری در فارس به دست آمد که گزارش آن بزودی همراه با سایر دستگاه‌های استانی ارائه می‌شود.

ایمانیه با اشاره به فعالیت بیمارستان‌های تخصصی همچون پیوند اعضا در شهر صدرا، تصریح کرد: در شش کشور اطراف هیچ بیمارستانی با چنین تجهیزاتی به روزی وجود ندارد و در خصوص بیمارستان سوانح و سوختگی نیز این مرکز زبانزد است و بیماران بسیاری از سایر شهرهای کشور به این استان مراجعه می‌کنند.

ایمانیه در پایان سخنان خود از ارائه یک طرح به شهردار صدرا خبر داد و اضافه کرد: این پیشنهاد مطرح شد که در صورت امکان، یک فضای ۲۰۰ هکتاری در شمال شهر صدرا تبدیل به فضای سبز جنگلی تبدیل شود.

در این مراسم همچنین محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، اظهار کرد: در تلاشیم تا مردم با کمترین بروکراسی اداری بتوانند مجوزات خود را دریافت کنند.

وی افزود: در حوزه میراث فرهنگی، برنامه‌ریزی مدون برای طرح ساماندهی در محورهای زندیه، ساسانی و آثار تاریخی شهرستان فیروزآباد با برآورده اعتبارات در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس خاطر نشان کرد: روایتگری، یکی از موضوعات مورد تاکید وزیر میراث بود و در این خصوص اجرای فعالیت‌هایی آغاز شد و استان فارس میزبان سومین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی است و این جشنواره در آبان ماه برگزار می‌شود و به عنوان این یک اتفاق مبارک است.

ثابت اقلیدی اضافه کرد: از بازه زمانی عید نوروز تاکنون و همزمان با برگزاری یک کنسرت در تخت جمشید، تمام مراکز اقامتی ما در حال حاضر ظرفیت آنها تکمیل است.

در این مراسم حسن سیادتان رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران استان فارس از احداث ۱۰ هتل در شهر شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تلاش و مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی‌ای اقدامات در جهت توسعه گردشگری استان مؤثر باشد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا