بازار‌های مالی ، بورس و بانک

دلار کامبک زد؛ طلا ریخت

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، سرمایه گذاران انتظار داشتند که افزایش سقف بدهی ایالات متحده بتواند بر رتبه بلندمدت اقتصاد ایالات متحده تأثیر بگذارد، که بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد و جذابیت قیمت طلا به عنوان یک پناهگاه را بهبود بخشد اما تاخیر در مذاکرات سقف بدهی آمریکا بر قیمت طلا تاثیر زیادی گذاشت و منجر به به افت قیمت طلا شد.

شاخص دلار آمریکا پس از دفاع از حمایت بحرانی ۱۰۱٫۰۰ با وجود احتمال بیشتر این که یک افزایش نرخ دیگر از سوی فدرال رزرو اتفاق افتد، بازگشته است. افزایش متوالی ۲۵ واحد پایه (bp) نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، نرخ بهره را به بالای ۵ درصد خواهد رساند.

بازگشت شاخص دلار آمریکا فشار بیشتری بر قیمت طلا وارد کرد؛ تا جایی در ۲۴ ساعت گذشته هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۳ دلار و ۷۱ سنت افت کرده است و به قیمت هزار و ۹۸۳ دلار و ۶۲ سنت رسیده‌است.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس گفت: بانک مرکزی ایالات‌متحده بر اساس داده‌های اخیر و پایداری تورم، باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد در حالی که به نظر می‌رسد اقتصاد به رشد خود ادامه می‌دهد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت که بانک مرکزی ایالات‌متحده احتمالاً یک افزایش نرخ دیگر در پیش دارد و بازارها با احتمال ۸۳.۲ درصدی برای افزایش ۲۵ واحدی در ماه مه قیمت‌گذاری می‌کنند. طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه‌شنبه از ۹۲۵.۷ تن در روز دوشنبه ۰.۱۶ درصد کاهش یافت و به ۹۲۴.۲۵ تن رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۵.۲۳ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۸۱ دلار و ۶۶ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۶۲۷ دلار و سه سنت رسید.

۲۲۳۲۲۷

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا