اخبار استان ها

زنجان ۲۰ محله فرسوده دارد

حسین حمزه‌لو در گفتگویی در زنجان اظهار کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته در شهر زنجان ۲۰ محله فرسوده وجود دارد که نیازمند بازآفرینی است.

وی افزود: کوی فاطمیه، بیت‌المقدس، شهرک شهدا باباییان، شهرک راه‌آهن، مزار بالا، اسلام‌آباد، گویجیک‌آباد، سایان، کوی وحدت، مهدیه، سعیدیه، بلوار پایین، فرودگاه، شورجه، نجف‌آباد و درمانگاه از جمله محله‌هایی است که فرسوده هستند.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر زنجان ارائه تخفیف ۱۰۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده زنجان را از جمله مشوق‌های اعمال شده برای تسریع و ترویج بازآفرینی شهری دانست و گفت: شهر زنجان ۲۰ محله فرسوده دارد که در این محلات پروانه ساختمانی به طور رایگان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه ارائه تخفیف در بخش‌های مختلف با هدف ایجاد مشوق در ساخت‌وساز انجام می‌شود، اضافه کرد: در بحث صدور مجوز ساخت‌وساز در برخی از شهرک‌های زنجان نیز تغییراتی نسبت به سال‌های قبل ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر زنجان گفت: بسته تشویقی ویژه شهر زنجان در محدوده بافت‌های فرسوده برای اجرا به مناطق چهارگانه شهرداری ابلاغ شده است.

حمزه‌لو تصریح کرد: بر این اساس در محلاتی که ساخت‌وساز کمتر و بافت آنها فرسوده بود، تعداد واحدهای مجاز برای ساخت افزایش پیدا کرد تا موجب تشویق شهروندان شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا