اخبار استان ها

سخت‌گیری لازم برای حفاظت ساختمان‌ها در برابر حریق صورت گیرد

مهری‌السادات تقوی در گفتگویی در قزوین با اشاره به حادثه حریق منجر به شهادت محمدجواد چگینی آتش‌نشان فداکار قزوینی اظهار کرد: با توجه به قوانینی که در حوزه بنیاد شهید وجود دارد افرادی که در مسیر خدمت‌رسانی به مردم جان خود را از دست می‌دهند، شهید محسوب نمی‌شوند، اما قطعاً این‌گونه افراد در پیشگاه خداوند متعال شهید هستند.

وی خواستار توجه به مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و حفاظت ساختمان‌ها در مقابل حریق شد و گفت: باید نهادهای مربوطه از جمله اصناف به شدت سخت‌گیری‌های لازم در خصوص حفاظت ساختمان‌ها در مقابل حریق و اجرای مقررات ملی ساختمان در این حوزه را انجام دهند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به اینکه متأسفانه ندادن اطلاعات درست صاحب ملکی که آتش‌سوزی در آن رخ داده بود، باعث ایجاد اتفاق تلخ و از دست رفتن آتش‌نشان فداکار شد، اضافه کرد: اگر اطلاعات درست از مالک درباره وضعیت اقلام و کالاهای موجود در انبار ارائه می‌شد، شاید شاهد از دست رفتن مرحوم چگینی و مصدوم شدن تعدادی از آتش نشانان عزیز نبودیم.

تقوی همچنین به لایحه طرح تملک و ساماندهی امامزاده حسین (ع) اشاره کرد و گفت: به عنوان یک شهروند سالیان طولانی است که شاهد رکود و توقف طرح ساماندهی آستان مقدس امامزاده‌حسین (ع) هستم و امیدوارم که بتوانیم با همکاری و همدلی مسئولان و تسریع در روند تملکات اراضی محدوده طرح شاهد خروج این منطقه از رخوت و رکود باشیم.

وی ادامه داد: هر گونه اقدام عمرانی در این منطقه که قطب گردشگری مذهبی شهر است به نوعی سرمایه‌گذاری معنوی بوده و شهر و شهروندان از آن انتفاع خواهند برد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا