اخبار استان ها

شمارش معکوس برای بهره‌برداری از پروژه قطار شهری کرج

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از البرز، حسین مهاجری شامگاه گذشته _دوشنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت_ طی نشستی که با هدف بررسی چالش‌های پیرامون پروژه قطار شهری شکل گرفت، اظهار کرد: اتصال ایستگاه متروی شهید سلطانی به ایستگاه چهارراه طالقانی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شورای ششم برای تکمیل پروژه متروی کرج است و طی سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این حوزه انجام شده است.

وی افزود: احداث ایستگاه شهید سلطانی که در دوره‌های گذشته هیچ پیشرفتی نداشت به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و براساس زمان‌بندی پروژه قرار است ساختمان این ایستگاه طی چهار ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر کرج در خصوص راه‌اندازی قطار شهری کرج میان دو ایستگاه شهید سلطانی و چهارراه طالقانی کرج، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال ایستگاه شهید سلطانی و ریل‌گذاری میان این دو ایستگاه به اتمام برسد تا قابلیت تردد رام‌های قطار را داشته باشد.

مهاجری در خصوص وضعیت رام‌های قطار شهری کرج گفت: یکی از موضوعات ضروری در قطار شهری کرج تأمین رام‌های قطار است، در حال حاضر کرج یک رام قطار دارد و شورای شهر به دنبال تأمین رام‌های دیگر از روش‌های مختلف است.

وی خرید رام جدید را یکی دیگر از روش‌های تأمین رام دانست و گفت: خرید رام جدید نیز در دستور کار مدیریت شهری کرج است، به دنبال روش‌های تأمین اعتبار و خرید رام هستیم که در صورت به صرفه بودن خرید از خارج یا تأمین از داخل، روش مناسب خرید را انتخاب خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر کرج افزود: روش دیگری که به عنوان قطار ملی معروف شده است نیز از دیگر روش‌های تأمین رام قطار در مدیریت شهری کرج است که همه این روش‌ها در حال مطالعه است و از هرکدام که به صرفه و صلاح شهر باشد، استفاده خواهیم کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا