اخبار صنعت، معدن و تجارت

شنبه؛ آخرین مهلت تغییر خودرو در سامانه یکپارچه

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از صدا و سیما، امید قالیباف اظهار کرد: پروفایل ۴۲۶۰ نفر که به‌اشتباه از مرحله اول طرح فروش یکپارچه خودرو انصراف داده بودند، اصلاح شد و تاکنون ۱۷۰ هزار نفر با مراجعه به وبگاه سامانه یکپارچه خودرو، اولویت خود را اصلاح کرده‌اند.

بر این اساس مقرر شد افرادی که اولویت دریافت خودروی آن‌ها سال ۱۴۰۳ است، از پنجم اردیبهشت، پنج اولویت از شرکت‌های مختلفی را که زمان دریافت آن‌ها سال جاری است انتخاب کنند، با توجه به مهلت پنج‌روزه در نظر گرفته شده برای تغییر درخواست خودرویی متقاضیان، این مهلت شنبه، نهم اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد.

پس از مشخص شدن نوبت (اولویت) تحویل خودروهای افراد ثبت‌نام کننده در نخستین طرح یکپارچه فروش خودروهای داخلی، مشخص شد که نوبت تخصیص و تحویل نزدیک به ۵۰ محصول مختلف عرضه شده، از این تعداد پنج محصول پرتقاضا (با تیپ‌بندی‌های مختلف) به سال ۱۴۰۳ موکول شده است.

در رابطه با محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، حدود ۷۸۰ هزار متقاضی ثبت درخواست کرده بود که با توجه به برنامه ۹۰۰ هزار دستگاهی تعریف شده برای این شرکت در سال ۱۴۰۲، تعهد شده که امکان پوشش به همه متقاضیان خودرو وجود دارد؛ علی‌رغم این موضوع، استقبال عمده متقاضیان از سه گروه محصول ایران‌خودرو سبب شده است که موعد تحویل برای برخی از متقاضیان به سال ۱۴۰۳ موکول شود.

این درحالی است که ظرفیت برخی از محصولات همچون تارا و رانا در سال ۱۴۰۲ خالی مانده و در مورد برخی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار ۱۴۰۲ برای بعضی از محصولاتشان تکمیل نشده است؛ به طور مثال برای محصولات گروه سایپا، مدیران‌خودرو و کرمان‌موتور تحویل فوری به تمام متقاضیان انجام می‌شود و ظرفیت بالایی برای عرضه در دوره‌های آینده وجود دارد.

به دنبال اینکه نوبت برخی متقاضیان به سال بعد افتاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت برای متقاضیانی که اولویت تحویل خودروی آن‌ها سال ۱۴۰۳ است، مهلتی پنج‌روزه در نظر بگیرد تا این متقاضیان درخواست خودرویی خود را ویرایش کنند و پنج اولویت از خودروهای کم‌تقاضاتر را که نوبت تحویل در سال ۱۴۰۲ خواهند داشت، انتخاب کنند.

اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب نکند، همچنان همان انتخاب اولویت سال ۱۴۰۳ برای او ملاک خواهد بود و براساس آن خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهد کرد.

در نهایت پس از آنکه همه افراد نوع خودروی خود را تغییر دادند، چند روزی سامانه بسته خواهد شد تا بر اساس اولویت اول افراد، پالایش صورت گیرد و در نهایت ترتیب (اولویت) دریافت خودرو در سال ۱۴۰۲ مشخص شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا