اخبار استان ها

شهروندان از خرید املاک قولنامه‌ای بپرهیزند/ لزوم استعلام کاربری ملک از شهرداری منطقه

ابوالفضل قربانی در گفتگویی اظهار کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که رعایت قوانین و مقررات شهری، موجب نفع آن‌ها خواهد شد و خرید و فروش اراضی و پلاک‌های قولنامه‌ای، ضرر و زیان‌های بسیاری را به‌همراه دارد، چه بسا افرادی که به‌رغم خرید ملک، اختیاری در خصوص مالکیت آن ندارند.

وی افزود: در حال حاضر با موضوعاتی همچون فروش یک ملک به‌صورت قولنامه‌ای به چند نفر، مشخص نشدن حد و حدود ملک و فروش آن با وجود بدهی‌ها که پس از واگذاری پرداخت آن بر عهده خریدار خواهد بود، مواجه هستیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهرداری‌ها تنها با ارائه سند پروانه ساختمانی صادر می‌کند، تصریح کرد: درباره معامله زمین‌ها، قانون ۱۰۱ وجود دارد که با خرید و فروش قولنامه‌ای، رعایت نمی‌شود و تمام موارد مربوط به این ماده قانونی، به خریدار می‌رسد و ضرر و زیان‌های زیادی را به وی وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه گاهی این زمین‌ها خارج از محدوده شهری است که به‌عنوان زمین مسکونی فروخته می‌شود و خریدار نمی‌تواند در آن کاربری مسکونی داشته باشد، گفت: از شهروندان درخواست داریم به حرف هیچ واسطه‌ای توجه نکنند و از خرید و فروش املاک قولنامه‌ای بپرهیزند و در صورتی که این امر اجتناب‌ناپذیر بود، از شهرداری منطقه استعلام بگیرند تا مشکلی گریبان‌گیر آن‌ها نشود.

قربانی با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری اصفهان مقابله با خلاف‌سازی است، تصریح کرد: این موضوع برای شهروندان مشکلاتی را به‌بار می‌آورد و با یک زلزله کوچک مخاطرات زیادی را به وجود می‌آورد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا