اخبار استان ها

شهر قم نیازمند حمایت دولتی برای تامین ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهری است

محمد عباسی در گفتگویی در قم، اظهار کرد: ارائه شرایط مطلوب در نظام حمل‌ونقل عمومی و ارتقای سطح سرویس‌دهی ناوگان اتوبوس‌رانی یکی از دغدغه‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک است که در همین راستا برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته تا رضایت شهروندان در استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی ارتقا پیدا کند.

وی از تدوین شرح خدمات ۲۰۰ اتوبوس شهری خبر داد و افزود: شرح خدمات قرارداد خرید ۲۰۰ اتوبوس شهری با اعتباری بالغ بر ۱,۴۰۰ میلیارد تومان تدوین شده است.

مدیرکل اداره مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبار خرید ناوگان اتوبوسرانی در ردیف بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: در راستای تأمین اعتبار خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهری، برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته تا با حمایت دولت برای تأمین این بودجه اوراق مشارکت دریافت کنیم.

عباسی ادامه داد: هماهنگی و بازدیدهای لازم از شرکت‌های کرمان موتور، ایران خودرو دیزل، عقاب افشار انجام شده و در حال حاضر نیازمند تأمین اعتبارات مالی هستیم.

تلاش برای ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود

مدیرکل اداره مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه قم از جمله شهرهای پیشتاز در بازسازی ناوگان اتوبوسرانی است، عنوان کرد: ۱۴ اتوبوس شهری هرکدام با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان بازسازی شده تا وارد چرخه خدمات رسانی شود.

عباسی اضافه کرد: با ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود موجب صرفه‌جویی در حوزه مالی، ارتقای مهارت و توانمند در بازسازی اتوبوس‌های شهری و استفاده از کیفیت تجهیزات اتوبوس‌های قدیمی شده است.

وی با اشاره به اهمیت حمل‌ونقل عمومی در معابر شهری، گفت: حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان جایگزین خودروهای شخصی در شبکه معابر و محسوب می‌شود و تلاش مجموعه مدیریت شهری شهر قم در راستای توسعه و گسترش حمل‌ونقل عمومی است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا