اخبار استان ها

صادرات ۱۹۳ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از اردبیل، کلیم‌اله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه حدود ۱۹۳ هزار تن کالا توسط ۸ هزار و۸۲۲ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده اظهار کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۳۱ هزار و۴۲۰ تن کالا صادر شده بود، در ۳ ماهه گذشته افزایش ۴۷ درصدی را شاهد هستیم.

وی افزود: عمده کالاهای صادر شده را شامل کاشی، شیشه، سیب زمینی، سنگ‌های ساختمانی، انواع نمک و پروفیل است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در ۳ ماهه گذشته واردات ۷ هزار و۶۸۶ تن کالا را توسط ۳۷۲ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار یادآور شد و اظهار داشت: نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۶ هزار و۴۶۴ تن کالا وارد شده بود افزایش ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وثوقی در مدت یاد شده از ترانزیت ورودی بیش از ۹۷ هزار و۳۲۵ تن کالا از مرز بیله سوار خبر داد و بیان کرد: این میزان کالا توسط ۴ هزار و۴۳۶ دستگاه کامیون به‌صورت ترانزیت ورودی وارد مرز بیله سوار شده است.

وی با بیان اینکه در ۳ ماهه گذشته بیش از ۱۷۴ هزار تن کالا توسط ۸ هزار دستگاه کامیون از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده ادامه داد: نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۴۶ هزار و۶۱۷ تن کالا ترانزیت خروجی شده بود افزایش ۱۹ درصدی را شاهد هستیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از این میزان کالا ۵۶ درصد توسط کامیون ایرانی، ۳۸ درصد توسط کامیون آذری و ۵ درصد نیز توسط کامیون ترکیه و۱ درصد توسط کامیون سایر ملیت‌ها ترانزیت خروجی شده است.

وثوقی در ۳ ماهه گذشته تردد ۳۸ هزار و۲۸۲ دستگاه وسیله نقلیه اعم از پر و خالی را از مرز بیله سوار یادآور شد و افزود: از این میزان ۲۰ هزار و۴۰۱ دستگاه وارد و ۱۷ هزار و۸۸۱ دستگاه نیز از مرز خارج شده است.

وی با اشاره به اینکه در مدت یاد شده حدود ۳۷ هزار و۵۳۷ دستگاه کامیون و ۷۴۵ دستگاه اتوبوس از مرز بیله سوار تردد کرده‌اند گفت: در تردد وسیله نقلیه اتوبوس نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۳۶۵ دستگاه تردد کرده بود افزایش ۳۸ درصدی و در تردد وسیله نقلیه کامیون نیز ۲۵ درصد افزایش را شاهد هستیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا