اخبار استان ها

صنایع به مسئولیت اجتماعی خود در قبال رسانه‌ها عمل کنند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از مرکزی، حسین محمودی‌فر شامگاه _یکشنبه، بیست‌وسوم اردیبهشت_ در نشست صمیمی با مدیران رسانه‌ها اظهار کرد: این موضوع در شورای اطلاع‌رسانی استان مرکزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در جامعه رسانه‌ای نقاط ضعف و کمبودهایی وجود دارد که برخی ناظر به مسائل معیشتی و بخشی مربوط به لایه حرفه‌ای جامعه خبرنگاری استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: فعالان عرصه خبر مطالبات انباشته‌ای در حوزه‌های معیشتی دارند که بخشی در سنوات اخیر حل شده و بسیاری باقی مانده، اما مسائلی که حل آن در استان مقدور باشد را در حد توان دنبال می‌کنیم.

محمودی‌فر با بیان اینکه بیان مشکلات فعالان عرصه خبر، منجر به آشکار شدن راهکارهای علمی و عملیاتی می‌شود، اظهار کرد: خبرنگاران باید به عنوان سفیران صادق ایفای نقش کنند و مطالب را خوب و درست تحلیل کنند و از سیاه‌نمایی دوری کرده و یاس و ناامیدی از جامعه دور کنند.

وی ادامه داد: در بسیاری از عرصه‌ها پیشرفت وجود داشته و خبرنگاران باید منتشرکنندگان امید در بین مردم باشند و کارهای واقعی را با نقد منصفانه بیان کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بر لزوم رعایت سه اصل انصاف، اخلاق و تقوا در حوزه اطلاع رسانی و خبر تاکید کرد و افزود: در اخلاق اجتماعی با نقطه مطلوب فاصله داریم و نیازمند اصلاح و حرکت هستیم.

محمودی فر تصریح کرد: انتقاد حق رسانه است، اما خبرنگاران باید تقوا و انصاف را رعایت کنند، از کسی که خط قرمز را در انتشار مطالب خبری، رعایت نکرده، نمی‌توان دفاع کرد، چرا که همه باید تابع قانون مطبوعات باشیم.

وی با بیان اینکه انسجام در بیشتر حوزه‌ها از جمله هنر کم است، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی در همه حوزه‌ها با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به مشکلات مالی رسانه‌های محلی اظهار کرد: آگهی‌های دولتی باید به نشریات محلی اختصاص یابد تا به این وسیله بخشی از نیاز افراد فعال در این رسانه‌ها رفع شود.

محمودی‌فر ادامه داد: برخی از نشریات کشوری از استان مرکزی آگهی می‌گیرند، اما یک خبر از استان مرکزی چاپ نمی‌کنند.

وی درباره وضعیت مسکن خبرنگاران استان مرکزی هم گفت: تاکنون ۸۸ نفر از اصحاب رسانه استان در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند که در شهر جدید امیر کبیر، زمین به شرط سبز بودن فرم جیم به وسعت ۲۰۰ متر به آن‌ها واگذار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: برای خانه‌دار شدن اصحاب رسانه پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق هنرمندان در نظر گرفته شده است.

محمودی‌فر اضافه کرد: این اداره کل به دنبال راه اندازی خانه مطبوعات در استان مرکزی است.

وی تصریح کرد: در صورتی که راه‌اندازی خانه مطبوعات محقق نشود، تشکیل نظام صنفی در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی قرار می‌گیرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا