مسکن و عمران

عبور تعداد مسافران هوایی از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حمیدرضا سیدی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: از ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ و همزمان با تعطیلات و سفرهای نوروزی، ۲۱ هزار و ۳۰۰ پرواز داخلی و خارجی سرویس ناوبری و کنترل ترافیک هوایی دریافت کردند.

سیدی با اعلام این خبر گفت: طی ۱۹ روز گذشته، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به ۲۱ هزار و ۳۰۰ پرواز فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت و چهار فرودگاه امام خمینی (ره)، کیش، قشم و عسلویه سرویس ناوبری و کنترل ترافیک هوایی ارائه داده و طی آن دو میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۱۰ مسافر اعزام و پذیرش شده اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: در جریان تعطیلات نوروزی، سه هزار و ۸۱۲ پرواز بین المللی و ۱۷ هزار و ۴۸۸ پرواز داخلی در فرودگاه‌های کشور نشست و برخاست داشته اند و طی آن ۵۳۵ هزار مسافر بین المللی و دو میلیون و ۹۳ هزار و ۶۰۸ مسافر داخلی اعزام و پذیرش شده اند.

سیدی همچنین گفت: فرودگاه بین المللی مهرآباد با شش هزار و ۱۰۰ پرواز و ۷۳۱ هزار و ۸۸۰ مسافر، فرودگاه مشهد با دو هزار و ۹۹۰ پرواز و ۴۰۳ هزار و ۱۶۰ مسافر، فرودگاه امام خمینی (ره) با دو هزار و ۶۹۳ پرواز و ۴۰۲ هزار و ۷۸۵ مسافر، فرودگاه کیش با یک هزار و ۹۴۴ پرواز و ۲۵۲ هزار و ۶۳۶ مسافر، فرودگاه بین المللی شیراز با یک هزار و ۴۲۵ پرواز و ۱۴۹ هزار و ۹۲۳ مسافر، پنج فرودگاهی هستند که در مدت مذکور بیشترین بار ترافیکی را داشتند.

به گفته وی در این پنج فرودگاه در مجموع یک میلیون و ۹۴۰ هزار و ۳۸۴ مسافر اعزام و پذیرش شده اند که حاکی از ترافیک بالا در این فرودگاه‌هاست.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها در پایان خاطرنشان کرد: فرودگاه امام خمینی (ره)، ۲۶۹۳ پرواز، فرودگاه قشم ۴۷۰ پرواز، فرودگاه کیش ۱۹۴۴ پرواز و فرودگاه عسلویه ۳۳۶ پرواز سرویس کمک ناوبری و کنترل ترافیک هوایی دریافت کرده اند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا