اخبار استان ها

فعالیت جهادی ۱۸ هزار داوطلب هلال احمر در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد امروز _ پنجشنبه بیستم اردیبهشت_ در دیدار مسئولین جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار کرد: خدمت به مخلوقات خداوند ارزشمند است و اعضای خیریه بزرگ هلال احمر که در خدمت بندگان خداوند هستند و به آنان کمک می‌کنند موجبات رضایت خداوند را فراهم می‌کنند و ماجور هستند.

وی جنایات ضد بشری اسرائیل در غزه را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: شکسته شدن هیمنه اسرائیل و بیداری وجدان‌های بشری، اضمحلال اسرائیل را در پی خواهد داشت.

ابوالفضل محبان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نیز در این جلسه یاد شهدای اسلام و ۶۲ شهید امدادگر خراسان شمالی را گرامی داشت و گفت: هلال احمر بعد از جنگ هم همچنان در حال ایثارگری است و در این راه شهدای خدمت را در مأموریت‌های مختلف تقدیم می‌کند.

وی بیان کرد: هلال احمر استان ۵۱ هزار داوطلب دارد و ۱۸ هزار نفر از آنان پرونده‌ی کامل در جمعیت دارند و مشغول کار جهادی هستند.

محبان به ۱۱۸۰ عملیات در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: هلال احمر استان دارای ۱۵ پایگاه بوده و چهار پایگاه دیگر در استان در حال راه اندازی است.

وی به کسب رتبه‌ی سوم کشوری توسط هلال احمر خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: ویزیت رایگان بیماران توسط پزشکان خیر و داوطلب، غربالگری بیماران و کمک بلاعوض شش میلیاردی، توزیع ۶۴۰۰ بسته معیشتی و فعالیت هلال احمر در محلات کم برخوردار و در مدارس و آموزشگاه‌ها، خدمات دهی به ۶۰ هزار نفر در ایام نوروز و آموزش عمومی ۳۰ هزار نفر و آموزش تخصصی سه هزار نفر بخشی از فعالیت هلال احمر در یک سال گذشته است.

وی به تأمین داروهای خاص و ایجاد مرکز شیمی درمانی در هلال در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ۱۴ پروژه نیمه تمام هلال احمر، ۱۳ پروژه تا پایان امسال بهره برداری خواهند شد.

محبان از اهدای ساختمان در اختیار استانداری در کوه بابا موسی به هلال احمر قدردانی کرد و گفت: این ساختمان در آموزش‌های کشوری نیروها استفاده می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا