اخبار استان ها

فعالیت ۲ اکیپ یگان حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی گلپایگان 

محمداسماعیل توسلی در گفتگویی در اصفهان، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های بهاری که امسال در سطح مراتع بارید، پوشش گیاهی مراتع شهرستان رشد خوبی داشت و احتمال آتش‌سوزی در فصل تابستان وجود دارد.

وی افزود: بر اساس وظایف قانونی منابع طبیعی، در حال حاضر دو اکیپ حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان به صورت شبانه‌روزی گشت دارند تا از هرگونه تخریب، تصرف اراضی و آتش‌سوزی مراتع شهرستان جلوگیری شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلپایگان ادامه داد: بر اساس تبصره یک ماده ۴۷ قانون حفاظت از جنگل‌ها، همکاری با اداره منابع طبیعی بر عهده دستگاه‌های اجرایی است؛ بنابراین باید مصوبه در این زمینه تصویب شود تا در مواقع آتش‌سوزی دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها همکاری لازم را انجام دهند.

توسلی با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از حریق، مراتع شهرستان گلپایگان را به مناطق بحرانی، نیمه‌بحرانی و امن تقسیم کردیم، تاکید کرد: با توجه به اینکه احتمال حریق در مراتع محدوده پشت کوه شهرستان بیشتر است این منطقه جزو مناطق بحرانی شهرستان شناسایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه حذف پوشش گیاهی کنار جاده‌ها به منظور جلوگیری از سرایت آتش به مراتع بالا دست بر عهده اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، تصریح کرد: کشاورزان قبل از آتش زدن پوشش خشک مزارع و علف‌های هرز کنار جاده‌ها با منابع طبیعی هماهنگی کنند تا از نفوذ به مراتع بالادست جلوگیری شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان از تشکیل ۱۰ اکیپ اطفای حریق متشکل از بهره‌برداران و مرتع‌داران در شهرستان خبر داد و گفت: میراث فرهنگی به بازدیدکنندگان از عرصه‌های طبیعی اطلاع دهد تا گردشگران نسبت به روشن کردن آتش خودداری کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا