اخبار استان ها

لزوم توجه به سرمایه‌گذاری در بندرعباس برای تحقق شعار سال

فاطمه جراره در گفتگویی ضمن تبریک فرارسیدن سال ۱۴۰۲ هجری شمسی اظهار کرد: مقام معظم رهبری با توجه به اهمیت مسائل اقتصادی، شعار امسال را با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری کردند که امیدواریم با هماهنگی و اطاعت از فرمایش رهبر معظم انقلاب، در این مسیر گام برداریم.

وی افزود: مدیریت شهری بندرعباس در سال ۱۴۰۲ سعی دارد با خدمت‌رسانی متوازن در تمام شهر و نگاهی ویژه به مناطق کم برخوردار، شعار خدمت به مردم را عملیاتی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: امیدواریم با کمک خداوند و استعانت و توسل بر اهل بیت (ع)، با تلاش مدیریت شهری آثار ملموس‌تری از ارائه خدمات به شهروندان در شهر بندرعباس نمایان شود.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری با حمایت و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هموار کردن مسیر ساخت‌وساز در شهرها، می‌تواند زمینه اجرایی شدن شعار سال رهبری را فراهم سازد، اضافه کرد: طبق تأکیدهای مقام معظم رهبری، فرهنگ‌سازی در تحقق شعار سال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جراره تصریح کرد: شعارهای رهبر معظم انقلاب همه‌ساله باعث حرکت در مسیر توسعه و رونق کشور و شهرها می‌شود که اگر مسؤولان به درستی به آن عمل کنند، شاهد تحقق اهداف والای کشور، نظام جمهوری اسلامی و رونق شهرها خواهیم بود.

وی گفت: شعار امسال با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» همچون زنجیره به هم پیوسته‌ای است که به تبیین راهی می‌پردازد که کشور ایران اسلامی در کنار برخورداری از استقلال سیاسی و نظامی، به استقلال اقتصادی نیز دست یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: تحقق شعار سال راهگشای بسیاری از مشکلات کشور به‌ویژه اشتغال جوانان، بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی شهروندان است، بر همین اساس تمام مسئولان، نخبگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی باید در این زمینه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نقش مدیریت شهری در تحولات کلان کشور غیرقابل انکار است، تصریح کرد: مدیریت شهری در اجرای شعار سال می‌تواند نقش‌آفرین باشد، به همین دلیل پارلمان شهری باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرد تا با اتخاذ تدابیر لازم در خصوص ارائه بسته‌های پیشنهادی به‌گونه‌ای عمل کنند که شهر به سطح تعالی برسد.

جراره با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در روز یکم فروردین که فرمودند: «از دیگر کارهای اساسی در کنار تولید، موضوع مهم سرمایه‌گذاری است که باید مسئولان دولتی و بخش خصوصی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. یکی از خلاءهای جدی موضوع سرمایه‌گذاری است که باید با برنامه‌ریزی زمینه آن فراهم و انجام شود.»، گفت: شهرداری بندرعباس باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند تا شاهد تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب مبنی بر «مهار تورم، رشد تولید»، رونق و توسعه شهر و تکمیل پروژه‌های عمرانی و خدماتی باشیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا