اخبار استان ها

لزوم همکاری میراث فرهنگی با شهرداری برای ارتقای گردشگری بلداجی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، محسن حیات‌غیبی امروز _شنبه نوزدهم فروردین‌ماه_ در نشست شورای اسلامی شهرستان بروجن اظهار کرد: شهرداری‌ها دارای مکان‌هایی هستند که ظرفیت تبدیل شدن به محل گردشگری را دارد، اما اعتبارات آن‌ها پاسخگو نیست.

وی افزود: اگر میراث فرهنگی با شهرداری‌ها در زمینه ارتقای ظرفیت‌های گردشگری همکاری کند و سرمایه‌گذار بخش خصوصی به شهرداری معرفی شود، یک کار اجرایی بسیار مؤثر برای کمک به شهرداری‌ها انجام خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر بلداجی اضافه کرد: چند سالی است در بخش بلداجی صحبت‌هایی درخصوص وجود شهر زیرزمینی در این شهر مطرح می‌شود، این در حالی است که مدیران سابق میراث فرهنگی استان اعلام کردند که این موضوع صحت ندارد، اما در بین مردم مطرح شده است، لذا این موضوع نیازمند کار کارشناسی است که به دلیل اهمیت شفافیت موضوع، هزینه آن نیز توسط اهالی منطقه تقبل می‌شود.

سرمایه انسانی یکی از عوامل مهم رشد و توسعه اقتصادی جوامع است

عبدالله صفیان، نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری نیز در این جلسه گفت: فرهنگسرای بلداجی مشکلاتی دارد و این خلأ بین جوانان این شهرستان حس می‌شود؛ آن‌ها می‌توانند انرژی خود را از طریق پرداختن به هنرهایی همچون موسیقی و تئاتر تخلیه کنند، لذا این مهم نیازمند اهتمام جدی است.

وی با اشاره به بیمارستان تازه‌تأسیس بروجن افزود: بسیاری از شهرستان‌های اطراف بروجن از این بیمارستان استفاده می‌کنند اما این بیمارستان بسیاری از امکانات جدید کشور و دنیا را ندارد و باید تجهیز شود.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه سرمایه انسانی یکی از عوامل مهم در رشد و توسعه اقتصادی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، تصریح کرد: آموزش مهارت‌های تحکیم بنیان خانواده و تاب‌آوری اجتماعی برای زنان و دختران در راستای بهبود کیفیت زندگی، برگزاری دوره مهارت‌های ده‌گانه زندگی با محوریت مدیریت استرس و راهکارهای شاد زیستن در شرایط بحرانی، برای بانوان استان باید در دستور کار مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: در شهرستان بروجن در شهرهای فرادنبه، نقنه، بلداجی و بروجن چند اثر تاریخی ثبت شده است، اما تنها ثبت آن‌ها کافی نیست، زیرا این آثار ارزشمند در مرحله نابودی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

صفیان با تاکید بر کمبود امکانات ورزشی در مدارس شهرستان بروجن اضافه کرد: عملکرد مدیران برای همکاری بیشتر با هیئت‌های ورزشی باید بررسی شود، همچنین احداث سالن ورزشی در روستاهای مجاور تالاب چغاخور، مجموعه تفریحی وزارت نفت و تالاب گندمان با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه از مطالبات بحق مردم این منطقه است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا