اخبار استان ها

ماندگاری توده هوای گرم در اصفهان

به گزارش «تابناک اصفهان» به نقل از مهر؛ نوید حاجی بابایی با اشاره به اینکه توده هوای گرم تا اواخر وقت جمعه در استان می‌ماند، اظهار داشت: امروز نیز بیشینه دمای ۱۶ شهر استان از جمله کلان‌شهر اصفهان، خمینی‌شهر، آران و بیدگل، چوپانان، خور و بیابانک، کاشان، کبوترآباد، لنجان، برخوار، بادرود، مهاباد، مورچه خورت، نائین، نجف آباد، ورزنه و اردستان بالای ۴۰ درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شد.

وی اضافه کرد: بادرود با بیشینه دمای ۴۴ درجه سلسیوس بالای صفر گرم‌ترین و فریدون‌شهر با کمینه دمای ۱۷ درجه سلسیوس بالای صفر خنک‌ترین مناطق استان طی ۲۴ ساعت آینده پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۴۰ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا به ۲۵ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

حاجی بابایی ادامه داد: گرادیان (شیب) فشاری در نیمه شمالی استان از امروز تا روز یکشنبه حاکم خواهد بود که سبب افزایش سرعت باد در نیمه شمالی و شرقی استان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط فعال شدن کانون‌های گرد و خاک و به تبع آن کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در نواحی شمال و شرق انتظار می‌رود که با شدت کمتری به نواحی مرکزی نیز نفوذ خواهد کرد.

حاجی بابایی افزود: شدت این پدیده بیشتر در مناطق شرقی و شمالی استان و طی روزهای جمعه تا یکشنبه در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود.

منبع خبر : تابناک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا