بازار‌های مالی ، بورس و بانک

مسئولان موظفند به مطالبات کارگران رسیدگی کنند

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی این شهر ضمن سفارش همگان به رعایت تقوای الهی، با اشاره به سالروز تخریب قبور مطهر اهل بیت (ع) در قبرستان بقیع با بیان اینکه وهابیت فکر کرده می‌تواند با تخریب قبور اهل بیت آثار اهل بیت را از بین ببرد، اظهار داشت: آنها نمی‌دانند اهل بیت در قلوب مؤمنین جای دارند.
وی با بیان اینکه خداوند مودت و دوستی اهل بیت را در دل مؤمنین قرار داده، افزود: وهابیت فکر کرده می‌تواند نور خدا را خاموش کند اما این نور خاموش شدنی نیست و روزی همه عالم توسط این نور روشن خواهد شد و بشریت راه را پیدا خواهد کرد. 

شمسی فر بیان کرد: با ظهور امام زمان (عج قبور اهل بیت عصمت و طهارت آباد می‌شود و ما آنها را زیارت می‌کنیم. 

وی همچنین با اشاره به دهم اردیبهشت ماه، سالروز عملیات بیت المقدس و روز آزادی خرمشهر، ادامه داد: عملیات بیت المقدس در چهار مرحله توسط رزمندگان دفاع مقدس انجام و منجر به آزادسازی خرمشهر شد. 

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه همه قدرت‌های دنیا و استکبار جهانی با دادن پول و تسلیحات به صدام و رژیم بعثی کمک کردند، عنوان کرد: رزمندگان ما با تکیه بر نیروی ایمان و اعتقاد به قدرت الهی دنیای پر از زور و سلاح دشمنان را شکست دادند و خرمشهر را به آغوش وطن بازگرداندند. 

شمسی فر در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه استا لرستان بهره مند از ظرفیت‌های کم نظیری است، افزود: لرستان می تواند استانی برخوردار باشد. 

وی ادامه داد: در سفر اول رییس جمهور به استان لرستان مصوباتی اتخاذ شد که مردم انتظار تحقق آنها را دارند. 

شمسی فر گفت: وقتی رئیس جمهور بیاید، مردم از ایشان می‌پرسند که مصوبات چه شد، سد معشوره در چه مرحله ای است، چند درصد کار شده است، اگر کار شده از مسئولان زحمت کش تقدیر و تشکر می‌کنیم. 

امام جمعه موقت خرم‌آباد، بیان کرد: در دور سفرهای بعدی که بزودی خواهد بود، به نتیجه این مصوبات رسیدگی خواهد شد و با مسئولانی که کوتاهی کردند یقینا برخورد می‌شود. 

وی با بیان اینکه مسئولان استان قبل از سفر رئیس جمهور باید خودشان به این مصوبات رسیدگی و کوتاهی‌ها را جبران کنند، تصریح کرد: مسئولان استان تا پیش از انجام شدن دور دوم سفر هیئت دولت باید پیگیر اجرایی شدن مصوبات دور اول سفر باشند. 

وی تصریح کرد: مسئولان باید برای رفع محرومیت‌ها و مشکلات لرستان به ویژه اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان تلاش مضاعف کنند. 

امام جمعه موقت خرم‌آباد همچنین با اشاره به گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم، با بیان اینکه معلمی قابل مقایسه با هیچ شغلی نیست، عنوان کرد: معلمی کار مقدسی است و در این دنیا هر چه به معلم بدهند کم است. 

وی افزود: فردای قیامت معلوم می‌شود که معلمان چقدر با ایمان و اخلاص برای تربیت دانش آموزان و دانشجویان زحمت کشیده اند بنابراین باید به مشکلات این قشر زحمتکش توجه ویژه شود. 

امام جمعه موقت خرم آباد همچنین با اشاره به گرامیداشت روز کارگر، افزود: چرخ تولید را کارگران به حرکت درمی آورند. 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری شعار این سال را مهار تورم و رشد تولید عنوان کردند، بیان کرد: این شعار توسط کارگران محقق خواهد شد  چرا که کارگران با تلاش مستمر و خستگی ناپذیر و دستمزد کم برای آبادانی این کشور تلاش می کنند. 

شمسی فر با بیان اینکه کارگران با تکیه برتوان داخلی در راه تولید و توسعه گام برمی‌دارند، تصریح کرد:  بالاترین عبادت خدمت به خلق است که کارگران این خدمت را انجام می‌دهند. 

وی با بیان اینکه مسئولان موظف هستند به مطالبات کارگران رسیدگی کنند، افزود: مسئولان باید این قشر را از نظر بیمه و بازنشستگی یاری کنند و حقوق مناسبی به آنها پرداخت شود تا دغدغه تامین زندگی در بازنشستگی را نداشته باشند.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا