اخبار استان ها

مشاوران پیش‌نویس قرارداد را در سامانه الکترونیک اسناد ثبت کنند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قزوین، حسن غلامحسینی ظهر _سه‌شنبه نوزدهم تیر_ در نشست با معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اظهار کرد: قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول ادامه قانون حدنگار است که از سوم تیرماه سال جاری الزام‌آور و اجرایی شده است.

وی افزود: قبل از این تاریخ، نقل و انتقال اسناد صادره و حدنگاری شده به صورت عادی ممانعت قانونی ندارد، اما از این تاریخ به بعد نقل و انتقال برای اسناد حدنگاری شده قابل قبول نیست و باید طبق این قانون جدید ثبت شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قزوین با بیان اینکه در ماده یک قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول عنوان شده از زمان تصویب این قانون سازمان ثبت موظف است سامانه‌ای تحت عنوان سامانه ساماندهی اسناد غیررسمی را ایجاد کند، اضافه کرد: یک سال پس از راه‌اندازی این سامانه هرگونه نقل و انتقال اموال غیرمنقول باید به‌صورت رسمی صورت گیرد.

غلامحسینی ادامه داد: طبق ماده ۳ این قانون مشاوران املاک مکلف هستند نسبت به درج پیش‌نویس قرارداد در سامانه ثبت الکترونیک اسناد که دسترسی به آن برای مشاوران املاک مقدور خواهد شد، اقدام کرده و قرارداد را به صورت الکترونیکی به دفاتر اسناد رسمی ارسال کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا