اخبار استان ها

مناطق ۶ و ۷ تبریز به بافت ارزشمند شهر تبدیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از آذربایجان‌شرقی، یعقوب هوشیار امروز _ یکشنبه بیست‌وسوم اردیبهشت_ در جریان برگزاری یکصدو نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مناطق ده‌گانه شهرداری اظهار کرد: تبدیل مناطق شش و هفت به مناطق ارزشمند تبریز طی ۱۰ سال آینده یکی از مهمترین هدف‌گذاری‌های شهرداری تبریز است که در این راستا توانمندسازی این مناطق با هدف دستیابی به توسعه متوازن در دستور کار قرار گرفته است.

وی ضمن تشریح اهداف شهرداری تبریز در خصوص کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز و تسهیل مشارکت عمومی برای بازآفرینی بافت فرسوده شهر تبریز افزود: صدور رایگان پروانه‌های ساختمانی و افزایش جرایم ماده صد در بافت فرسوده از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز است.

شهردار تبریز از صدور مصوبه کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های مهندسی توسط وزیر راه و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: اخذ مبالغ کلان سازمان نظام مهندسی و صدور مجوز بیمه از متقاضیان ساخت‌وساز در بافت فرسوده، موجب استقبال نکردن مشارکت‌های عمومی در اجرای طرح بازآفرینی شهری شده بود.

هوشیار عنوان کرد: در طول دوره مدیریت شهری فعلی ۷۰ هکتار از اراضی تبریز تبدیل به فضای سبز شد که تملک و تغییر کاربری فضای سبز باغات لاله و باغ جلبی توسط شهرداری تبریز تنها بخشی از این اقدام به شمار می‌رود.

وی اولویت دادن به پروژه‌های نیمه تمام، اجرای پروژه‌های جدید طی هشت ماه، اجرای پروژه‌های زیرساختی با اولویت مناطق کم برخوردار، تسریع اجرای پروژه فرامنطقه ای اتوبان ولایت، اجرای پروژه‌ها با رویکرد زیست محیطی، نصب دوربین‌های ترافیکی، پروژه فیبر نوری، تقویت ناوگان خدمات شهری و حمل و نقل عمومی، احداث پنج تقاطع‌های غیر همسطح در سال جاری و احداث شش پل در سال ۱۴۰۱و مونتاژ دستگاه تولید ۱۶۰ تنی آسفالت از آغاز به کار دوره ششم شورای اسلامی شهر تبریز را از دیگر اقدامات مهم مدیریت شهری دانست.

شهردار تبریز با اشاره به عملکرد شهرداری تبریز در بخش تفریغ بودجه و سامانه شفافیت، ابراز امیدواری کرد: مصمم هستیم رتبه اول شفافیت را در کشور کسب کنیم.

هوشیار بر عملکرد موفق شهرداری تبریز در ارتباط با اجرای مصوبه مولد سازی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و ادامه داد: برای تحقق تناسب ۸۵ درصدی پروژه‌های عمرانی از کل بودجه شهرداری برنامه ریزی های لازم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی عملیاتی ۵ ساله دوم شهرداری تبریز نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگی دارد، گفت: نسبت به سال ۱۴۰۱، در سال گذشته برنامه‌های فرهنگی اجرا شده رشد دو برابری داشته است

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه مجموعه خاوران را در اختیار سازمان فرهنگی و هنری قرار دادیم که درآمدهای خود را از آن محل تأمین کند، اظهار کرد: بعضی پروژه‌ها از جمله پردیس فرهنگ رسانه، فرهنگسرای لاله، فرهنگسرای استاد شهاب افتتاح خواهد شد و در کنار آن از ظرفیت‌های مدارس و مساجد نیز در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا