اخبار استان ها

مهارت‌آموزی بیش از ۱.۵ میلیون نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار موسی کمالی امروز _سه‌شنبه بیست‌دوم خرداد_ در قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در ستاد انتظامی استان کردستان اظهار کرد: در زمان آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند که از این تعداد ۸۵۰ هزار نفر به صورت تخصصی آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به مهارت‌آموزی، افزود: مهمترین بحث در گفتمان سازی مهارت آموزی دستیابی به نگاه مشترک برای تحقق اهداف قرارگاه است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان یکی از دغدغه‌ها و برنامه‌های اولویت‌دار نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: ما باید وضع موجود را به نحو احسن ارزیابی و با راه حل مناسب مشکلات و موانع را برطرف کنیم که این امر نیازمند نقشه راه و تقسیم کار است.

سردار کمالی با اشاره به اینکه در راستای تحقق این هدف در ۱۰ محور پشتیبانی و حمایت را آغاز کرده‌ایم، ادامه داد: نخستین محور اهتمام و ورود فرماندهان و مسئولان به این حوزه و سپس بحث غربالگری و نیازسنجی و برگزاری آزمون بر حسب نیاز و تربیت نیروی انسانی متناسب با نیاز بازار بعد از خدمت مقدس سربازی است.

وی از ایجاد تجهیزات و کارگاه‌های مجهز طبق استانداردهای لازم به‌عنوان سومین محور نام برد و اضافه کرد: اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سربازان چهارمین مورد اجرایی است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به پنج مورد آخر بحث مهارت‌آموزی جهت تربیت نیروی کارآمد، تصریح کرد: تعامل بین نیروهای مسلح و سازمان‌های دیگر، آمار و اطلاعات، آسیب‌شناسی، جذب اعتبارات، رصد و هدایت و حمایت شغلی و نظارت اجرایی از دیگر مواردی است که برای تربیت نیروی کارآمد و جوان انقلابی باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا