اخبار استان ها

نامه رهبر انقلاب به جوانان منشا تحولات عظیم اروپا و آمریکا شد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز _جمعه بیست‌ویکم اردیبهشت_ در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار کرد: خط به خط نامه رهبری امروز اتفاق افتاده است، در حالی که غرب نسبت به اسلام هراس افکنی می‌کند، ما امروز شاهدیم که پس از طوفان الاقصی موج نهضت جهانی قرآن به راه افتاد.

وی افزود: جنبش ضدصهیونیستی دانشجویان آمریکا که در دل مردم و آن هم نخبه‌ترین طبقات جامعه آمریکا در جریان است، ریشه در دو نامه‌ای دارد که توسط رهبر معظم انقلاب نگاشته شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز ولادت بانوی کریمه اهل بیت (ع) تصریح کرد: بسیاری از خصوصیاتی که برای حضرت زینب کبری (س) ذکر شده، در وجود اقدس حضرت معصومه (س) نیز وجود داشته است.

یکی از این‌ها، وابستگی به برادر است. آیت الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: این روزها فرصت مناسب و مغتنمی است تا با مکتب امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و امامزاده محمد عابد (ع) آشنا شویم.

وی با اشاره به روز دختر اظهار کرد: شأن و مقام و شخصیت دختر در اسلام، اهمیت و جایگاه او در جامعه را نشان می‌دهد.

امام جمعه اراک افزود: در اندیشه اسلامی دختر از آنچنان جایگاهی برخوردار است که پیامبر اسلام در مهمترین مسائل اجتماعی آنان را وارد می‌سازد در قضیه مباهله دختر خویش را همراه خورد برد در حالی که در آن زمان اعراب دختران را زنده به گور می‌کردند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: نقش تعیین کننده زن در بقا و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجّه مثبت و منفی اندیشمندان، سیاستمداران، مدیران و رهبران جوامع بوده است.

وی ادامه داد: مسئله ازدواج، فرزندآوری، خانه داری، مادری و تربیت فرزند باید اولویت اول دختران و بانوان باشد و اشتغال و بقیه امور جز کارهای فرعی است.

امام جمعه اراک گفت: انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و تمامی جنبش‌هایی که امروزه سراسر دنیا را فرا گرفته است به برکت شهر قم و مرقد مطهر حضرت معصومه (س) است.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه انجام تا جامعه به سمت درست هدایت شود افزود: باید در جامعه عفاف و حجاب حفظ شود و عامران به معروف و ناهیان به منکر نباید احساس تنهایی کنند.

وی تصریح کرد: برخی وابسته به جریان‌های ضدانقلابی هستند و ناهنجاری اجتماعی را با این تفکر و رویکرد به راه می‌اندازند و اسلام ستیزی می‌کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به ماه ذی‌القعده خاطر نشان کرد: خداوند هرسال، چهار ماهی را به انسان فرصت داده است تا بتوانند با هم کنار بیایند و در یک گفتمان جهانی بشری مشکلات خود را حل و فصل کنند و زمینه را برای رهایی از جنگ و خونریزی و ایجاد صلح و صفای جهانی فراهم آورند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی گفت: برای اعزام کاروان‌های حج، تمامی نهادهای مرتبط باید آمادگی کامل داشته باشند و پاسخگوی مسائل مختلف به خصوص مسائل شرعی حجاج باشند.

وی با اشاره به روز خلیج فارس اظهار کرد: آنها که به دنبال گرفتن نام خلیج فارس از ما هستند باید بدانند که در خواب و خیال جاهلانه‌ای به سر می‌برند، این سرزمین از چندین هزار سال قبل پایگاه ایران و اسلام و پارس بوده است و تمام اسناد و مدارک تاریخی این مهم را اثبات می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به بیداری جوانان در اروپا و آمریکا گفت: دانشجویان آمریکا در دانشگاه‌ها علیه رژیم کودک کش شعار می‌دهند و از مردم مظلوم غزه دفاع می‌کنند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: امروز حمایت از جنبش‌های دانشجویی اروپا و آمریکا ضروری است چراکه جنایتکاران، جوانان غیرتمند و شجاع دانشگاه‌های آمریکا را که علیه اسرائیل جنایتکار شعار می‌دهند متهم به مزدوری کرده‌اند درحالی‌که مزدور حقیقی خود آنها هستند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا