مسکن و عمران

نصب سامانه فرود دقیق فرودگاه امام خمینی تا یک ماه آینده – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از صدا وسیما، حمیدرضا سیدی گفت: امسال دومین سامانه ILS (سامانه فرود دقیق) در فرودگاه‌های امام خمینی و مشهد نصب خواهد شد ضمن اینکه فرودگاه‌های زاهدان و بیرجند نیز باید به این سامانه تجهیز شوند.

وی درباره اینکه چرا سامانه دوم فرود دقیق در فرودگاه امام خمینی تاکنون نصب نشده و آیا این امر به دلیل نبود کارشناس نصب سامانه بوده یا خیر گفت: در حال حاضر در فرودگاه‌های اهواز و بندرعباس کارشناسان در حال انجام کار هستند و در فرودگاه امام خمینی پس از اتمام اقدامات زیرساختی، مراحل نصب صورت می‌گیرد و تا یک ماه آینده دومین ILS این فرودگاه نیز نصب خواهد شد.

پیشتر سرپرست فرودگاه امام خمینی گفته بود علت تأخیر نصب ILS، نبود کارشناس نصب از سوی شرکت فرودگاه‌ها عنوان شده که مکاتبات لازم با مقامات ذی صلاح صورت گرفته است.

گفتنی است ILS سامانه ناوبری رادیویی است که راهنمایی‌های کوتاه برد را برای هدایت هواپیماها فراهم می‌کند تا به آن‌ها اجازه دهد در تاریکی شب یا در هوای نامناسب برای فرود به باند فرودگاه نزدیک شوند و در هر باند باید دو دستگاه ILS نصب باشد که در حال حاضر فرودگاه امام خمینی یک ILS دارد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا