اخبار استان ها

هشدار سطح زرد هواشناسی برای وزش باد گرم در گیلان/ دمای هوا ۳ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد

محمد دادرس در گفتگویی در گیلان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جوی پایدار و وجود جریانات جنوبی تا فردا در استان گیلان است.

وی افزود: وزش باد جنوبی (باد گرم)، برخی مناطق شدید، ارتفاعات و دامنه‌ها، موقتی و خیلی شدید، افزایش دما، بعضی نقاط جلگه‌ای و ساحلی پدیده مه یا مه آلود بودن هوا و احتمال گسیل گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی برای وزش باد جنوبی (باد گرم) در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: آسیب سازه‌های موقتی، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و شکستن درختان، احتمال گسترش آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع، در پاره‌ای نقاط کاهش دید افقی به سبب مه آلود بودن هوا از اثرات فعالیت این سامانه پیش‌بینی شده است.

دادرس با بیان اینکه طی این مدت دمای هوا سه تا شش درجه سلسیوس افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: با توجه وزش باد گرم، شهروندان و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و عرصه‌های جنگلی استان پرهیز کنند و در صورت برپا کردن آتش، در هنگام ترک طبیعت از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه مخاطرات هواشناسی از اواخر وقت امروز تا یکشنبه در استان پیش‌بینی شده است، گفت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث و صدمات ناگواری انسانی، شهروندان و مسافران طی این مدت از کوهنوردی در مناطق کوهستانی خودداری و هنگام تردد در جاده‌های مه آلود احتیاط کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه کشاورزان به ویژه گلخانه‌داران و مرغداری‌ها تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از وزش باد گرم را به عمل آورند، اضافه کرد: شهروندان طی این مدت از تردد و استقرار در زیر درختان و سازه‌های موقتی بزرگ خودداری کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا