اخبار استان ها

ویژه‌برنامه نوروزی شادراه نور در شهر جهانی یزد آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از یزد و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، ویژه‌برنامه نوروزی (شادراه نور) با حضور فاطمی، استاندار یزد، محی‌الدینی، شهردار یزد، زارع‌زاده رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مسئولان استانی در بلوار بسیج یزد آغاز به کار کرد.

استاندار یزد با حضور در این مراسم از بخش‌های مختلف این شادراه بازدید کرد و از نزدیک با ویژه‌برنامه‌های معرفی فرهنگ یزد و عیدانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در بلوار بسیج آشنا شد.

مصطفی زارع‌زاده، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اظهار کرد: آغاز برنامه‌های متمرکز سازمان در بلوار بسیج از ۲۸ اسفند تا هفتم فروردین است.

وی ادامه داد: ۳۰۰ نفر عوامل اجرایی برنامه‌های «شاد راه نور» هستند که از این تعداد ۱۷۴ هنرمند در موزه زنده فعالیت خواهند داشت.

معاون شهردار یزد از نگاه موزه زنده امسال یزد به معرفی سبک و شیوه زندگی، مفاخر و مشاغل قدیمی مردمان یزد خبر داد و گفت: در موزه زنده امسال بخش‌هایی مانند کودک روزنامه‌فروش، مکتب‌خانه، حمام قدیمی، آژان‌ها، زندگی روزمره یزدی‌ها، بازی‌های بومی، محلی و شخصیت‌های معروف قدیم یزد وجود خواهد داشت.

وی برنامه خشت‌زنی با عنوان «خشت و خاطره» و ساخت المان، چاووشی خوانی، معرفی مشاغل و صنایع دستی، قالی‌بافی و برنامه‌های زورخانه‌ای، معرفی غذاهای سنتی یزد، حافظ‌خوانی و قصه‌خوانی، مراسم نمادین عروسی یزدی‌ها و برنامه‌های متعدد دیگری را نیز در این شاد راه خواهیم داشت.

ویژه‌برنامه نوروزی شادراه نور در شهر جهانی یزد آغاز به کار کرد

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا