اقتصادی

پیش‌بینی دو میلیون و ۲۵۰ هزار تردد جاده‌ای در تعطیلات عید فطر

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای، براساس پیش‌بینی مرکز مدیریت راه‌های این سازمان، این میزان تردد که برای بازه زمانی چهارشنبه سی‌ام فروردین تا یکشنبه سوم اردیبهشت پیش‌بینی شده، در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱، ۲ تا ۵ درصد افزایش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، بیشترین تردد در تعطیلات عید سعید فطر در روزهای پنجشنبه ۳۱ فروردین در مسیرهای رفت و برگشت و یکشنبه ۳ اردیبهشت در مسیر برگشت پیش بینی شده و استان‌های مازندران، گیلان، همدان، مرکزی، اصفهان و اردبیل جاذب سفر هستند.

این گزارش حاکیست بیشینه تخلیه از استان تهران با ۶۰۰ هزار وسیله نقلیه پیش‌بینی می‌شود و ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه در استان مازندران و ۱۴۵ هزار وسیله نقلیه در استان گیلان انباشت پیش بینی خواهد بود.

گزارش مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای در خصوص محورهای با حجم تردد بالا و احتمال ترافیک سنگین و نیمه سنگین می‌افزاید: در روزهای ۳۰ فروردین (بعدظهر) و ۳۱ فروردین (از ساعت ۸ صبح) و اول اردیبهشت (ساعت‌های انتهایی روز) در مسیر کرج_چالوس، محدوده شهرستانک تا هزارچم، ترافیک سنگین و راه بندان پیش بینی شده است، همچنین در روزهای ۲ اردیبهشت از ساعت ۱۴ و ۳ اردیبهشت قبل از ظهر در محور چالوس_کرج، ترافیک سنگین و راه بندان پیش بینی می‌شود.

آزادراه تهران – شمال (قطعه ۱_ انتهای آزادراه) در مسیر رفت روزهای ۳۰ فروردین (بعدظهر) و ۳۱ فروردین از ساعت ۸ صبح، شاهد ترافیک سنگین و راهبندان خواهد بود، همچنین در محور هراز در مسیر رودهن- آمل از روزهای ۳۰ فروردین (بعدظهر) و ۳۱ فروردین (ازظهر) و ۱ اردیبهشت ماه (ساعت‌های انتهای روز) و در مسیر آمل- رودهن روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ماه (پیش از ظهر تا انتهای روز) ترافیک سنگین و راه بندان حاکم خواهد بود.

این گزارش حاکیست، محور فیروزکوه در مسیر فیروزکوه – قائمشهر در روز ۳۰ فروردین (بعد از ظهر)، حجم ترافیک، نیمه سنگین و در مسیر قائمشهر – فیروزکوه در روز سوم اردیبهشت ماه (بعد از ظهر)، ترافیک نیمه سنگین پیش بینی شده است، همچنین در موج برگشت سفرها در مسیر پردیس – تهران ۳ اردیبهشت از ساعات ابتدایی ظهر، تردد سنگین و راهبندان پیش بینی می‌شود.

در مسیر آزادراه رشت – قزوین در روز ۳۰ فروردین (بعد از ظهر) و ۳۱ فروردین (بعد از ظهر) در مقطع رودبار، تردد سنگین و راهبندان خواهد بود، در مسیر آزادراه قزوین – رشت نیز روز یکشنبه سوم اردیبهشت (از ساعت ۱۲) ترافیک نیمه سنگین و سنگین خواهد بود..

پیش‌بینی‌های مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای حاکیست در مسیر آزادراه کرج – قزوین روز ۳۰ فروردین (ساعات انتهایی روز) ترافیک سنگین و روز ۳۱ فروردین (از ساعت‌های ابتدایی روز) تردد نیمه سنگین پیش‌بینی می‌شود، همچنین در مسیر آزادراه قزوین – کرج از روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ماه (پیش از ظهرتا انتهای روز) تردد نیمه سنگین پیش بینی شده است.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا