اخبار استان ها

کم‌کاری بانک‌های خراسان شمالی در پرداخت تسهیلات مسکن

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان شمالی، مهدی رشیدی امروز _ یک شنبه دوم اردیبهشت_ در شورای مسکن خراسان شمالی اظهار کرد: عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن در حوزه‌ی مسکن روستایی مناسب است.

وی افزود: بانک‌ها در حوزه مسکن شهری علاقه‌ای برای ارائه تسهیلات ندارند و تعهدات بانک‌ها تاکنون در استان انجام نشده است.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی بر نظارت عالیه ذیل شورای مسکن توسط راه و شهرسازی و فرمانداران استان تاکید و خاطرنشان کرد: نظارت و ارزیابی بانک‌ها بر مبنای عملکرد واقعی انجام شده و گزارش عدم همکاری بانک‌ها به نهاد ریاست جمهوری ارسال می‌شود.

بر اساس اطلاعات بیان شده در این جلسه در شهر گرمه ۲۵۴۲ متقاضی نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴۱۵ متقاضی تأیید شده و ۹۲۱ متقاضی نیز واریز وجه خود را انجام داده‌اند و ۷۲۱ متقاضی نیز به پروژه‌ها تخصیص شده‌اند.

همچنین در شهر درق ۱۳۷۵ متقاضی نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۶۰ متقاضی تأیید شده و ۲۴۵ متقاضی نیز واریز وجه خود را انجام داده‌اند و ۱۲۹ متقاضی نیز تخصیص پروژه شده‌اند.

همچنین در این جلسه تعیین تکلیف آماده سازی اراضی شهرستان گرمه برای توسعه شهر و الحاق اراضی جهت نهضت ملی مسکن در شهرهای گرمه، درق، ایور نقاط پیش‌بینی شد و مورد بررسی قرار گرفت. مقرر شد پس از اخذ استعلام و ارزیابی دقیق تصمیم گیری نهایی در خصوص سمت توسعه شهر انجام شود.

از دیگر مصوبات این جلسه آماده سازی سایت نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در بازه زمانی یک ماهه طبق توافقات انجام شده است و اداره ثبت اسناد نیز مکلف شد نسبت به تحویل اسناد در شهرستان گرمه تسریع کند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا