اخبار استان ها

یادواره های شهدا منتقل‌کننده دغدغه‌مندی شهدا به مخاطبین باشد

حجت‌الاسلام رضا مصباح در گفتگویی در همدان با اشاره به دفاع مشروع و عملیات وعده صادق اظهار کرد: این عملیات دنیا را متوجه فرهنگ شهادت کرد و به مخاطبین القا کرد که مرگ پایان زندگی نیست و مرگ، اتصال از دنیای پر از آشوب و استرس به مکانی امن است و این نگاه را شهدا به ما آموختند.

وی افزود: «امید» برای انسان حیات‌بخش است و با انتظار معنا می‌یابد و در صورت اعتقاد به انتظار، هیچکس نمی‌تواند بر ما فائق آید.

امام جمعه شهرستان بهار ادامه داد: اسرائیل از سال ۱۹۶۸ یک قدرت بلامنازع نظامی بود که امروز با تحقیر و از سوی جمهوری اسلامی ضربه‌ای به پهنای تاریخ خورد.

حجت‌الاسلام مصباح اضافه کرد: شهدا بر «ولایت مداری» و اطاعت از ولی امر به عنوان مغز متفکر جهان تشیع تاکید داشتند و امروز اطاعت از ولی فقیه بر همگان واجب است.

وی با تاکید بر انتقال نگاه و تفکر شهدا به نسل جدید خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهدا باید انتقال دهنده مفاهیم، محتوا و دغدغه‌مندی شهدا به مخاطبین باشند تا مکتب حاج قاسم با نگاه نخبه گونه و افکار منتج و زاینده استمرار یابد.

امام جمعه بهار تصریح کرد: جبهه مقاومت و پایداری از شهدای ایران اسلامی درس گرفتند و امروز در مقابل ظلم و زور ایستادگی کرده‌اند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا