اخبار استان ها

۱۵۹ مدرسه استان اردبیل بهسازی و شاداب‌سازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از اردبیل، بهزاد محمدی‌خلفلو در آئین آغاز طرح «شهید روح‌الله عجمیان» در اردبیل، اظهار کرد: در این طرح قرار است گروه‌های جهادی با فعالیت شبانه‌روزی طی ۲.۵ ماه امور بهسازی مدارس را انجام دهند تا بتوانیم در شهریورماه با تکمیل و تحویل این واحدها به آموزش و پرورش، فضای تربیتی و آموزشی مناسبی را برای دانش‌آموزان فراهم کنیم.

وی افزود: در این طرح تلاش می‌کنیم تا مرمت، بهسازی و شاداب‌سازی فضاهای آموزشی را شاهد باشیم که در این زمینه از همراهی و همکاری بسیج سازندگی سپاه استان قدردانی می‌کنیم که همراه و هم قدم ما هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: برای اجرای این طرح ۱۰ میلیارد تومان به صورت متمرکز در استان پیش‌بینی شده و در کنار آن از سایر منابع غیرمتمرکز نیز بهره خواهیم برد تا واحدهای آموزشی در مناطق محروم و روستایی مورد بهسازی و شاداب‌سازی قرار گرفته و دانش‌آموزان مناطق پرجمعیت بتوانند از این فضاها بهره‌مند شوند.

محمدی‌خلفلو افزود: در طرح شهید روح‌الله عجمیان سعی بر این است تا به یاد این شهید والامقام مرمت، بهسازی و شاداب‌سازی فضاهای آموزشی در فصل تابستان انجام شده و حرکت تحولی را در مسیر بهبود ارائه خدمات آموزشی با همراهی گروه‌های جهادی شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نوسازی مدارس در کنار اجرای این طرح، سعی می‌کند تا تعداد زیادی از واحدهای آموزشی نیمه‌تمام را تا شروع سال تحصیلی آماده بهره‌برداری کند تا در مناطق پرتراکم جمعیتی به ویژه اردبیل، پارس‌آباد و اصلاندوز بتوانیم بخشی از مشکلات موجود را رفع کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل بیان کرد: نوسازی مدارس در کنار طرح‌های مختلفی که در مسیر ارتقای وضعیت فضاهای آموزشی و پرورشی انجام می‌دهد، سعی دارد تا سالن‌ها و استخرهای ورزشی نیمه‌تمام را نیز تا مهرماه تکمیل کرده و آماده بهره‌برداری کند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا