بازار‌های مالی ، بورس و بانک

۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد

سازمان بورس و اوراق بهادار با اتصال به درگاه ملی مجوزهای کشور به نشانی (mojavez.ir) و ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای نهاد مالی (سمین)، جهشی در بخش صدور مجوز نهادهای مالی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، با شکسته شدن انحصار، پس از ۱۳ سال مجوز فعالیت شرکت کارگزاری جدید اعطا شد و در مجموع تاکنون ۲۲ مجوز در بخش کارگزاری‌ها صادر شده است که از این تعداد ۱۵ مورد موافقت اصولی، ۶ مورد مجوز تأسیس و یک مورد مجوز فعالیت بوده است.
همچنین در دوره مدیریت جدید سازمان بورس (از ۲۲ مهر ۱۴۰۰ الی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱) در مجموع ۱۱۳ مجوز در بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ اعطا کرده است که از این تعداد ۶۸ مورد موافقت اصولی تأسیس و یا تبدیل بوده و ۴۵ مورد دیگر نیز مربوط به مجوز فعالیت است.
در مدت مشابه، ۱۸۲ مجوز در بخش صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعطا شده است که از این تعداد ۵۸ موافقت اصولی، ۳۴ مجور تأسیس و ۹۰ مورد مجوز فعالیت بوده است. همچنین برای نخستین بار مجوز فعالیت صندوق‌های بخشی، تضمین اصل سرمایه، اهرمی و املاک و مستغلات صادر شده است.
همچنین مجموع صدور مجوز در بخش شرکت‌های خدمات‌دهنده همچون سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری و… به ۷۹ مورد می‌رسد که از این تعداد ۳۵ موافقت اصولی، ۲۵ مجوز تأسیس و ۱۹ مورد مجوز فعالیت بوده است.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا