اخبار استان ها

۶۰ درصد ظرفیت‌های تولیدی خراسان شمالی بدون استفاده است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان‌شمالی، محمدرضا حسین‌نژاد امروز _شنبه یازدهم فروردین_ در شورای توسعه استان اظهار کرد: مشارکت مردم در تولید که شعار سال جدید است وابستگی کشور به نفت را کاهش می‌دهد و جلساتی در مورد راهبردهای تحقق این شعار در استان از ابتدای سال تشکیل شده است.

وی افزود: نقشه راه مدیران اجرایی استان در جهت تحقق شعار سال توسط کارگروه اقتصادی استانداری تعیین شده و به آنان اعطا می‌شود.

استاندار خراسان‌شمالی ادامه داد: نزدیک به ۶۰ درصد از ظرفیت صنایع استان بدون استفاده باقی مانده که باید همت مسئولان بر بهره‌وری هر چه بیشتر از این صنایع باشد.

ناصر فخرموحدی، معاون اقتصادی استاندار خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۳ چهار جلسه با محوریت شعار سال برگزار شده و هم اندیشی‌های لازم بین مسؤلین صورت گرفته است.

وی افزود: استفاده از نظرات متخصصان اقتصادی، بهره‌گیری از تجربیات تولیدکنندگان موفق و همچنین ارتباط با فعالین دانش‌بنیان از نکاتی است که در برنامه‌های اقتصادی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون اقتصادی استاندار خراسان‌شمالی ادامه داد: بیش از چهل برنامه توسط کارگروه اقتصادی استان برنامه‌ریزی شده و در سال جدید باید به مرحله عمل برسند.

فخرموحدی خاطرنشان کرد: تقویت زیرساخت‌های تولیدی استان، آموزش و توانمند کردن تولیدکنندگان و شناسایی موانع سرمایه‌گذاری در تولید از برنامه‌های مهم کارگروه اقتصادی استان است.

وی افزود: ۷۴ فرصت سرمایه گذاری در استان احصا شده است و برنامه به نتیجه رساندن آن توسط وزیر کشور در سطح ملی شروع شده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا