اخبار استان ها

استقرار جوی پایدار تا اوایل هفته آینده در گیلان

محمد دادرس در گفتگویی در گیلان اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز چهارشنبه با خروج سامانه ناپایدار و استقرار جوی پایدار تا اوایل هفته آینده مورد انتظار است و طی فردا پنج شنبه تا یکشنبه هفته آینده گاهی به سبب شکل‌گیری ناپایداری‌های موقتی، افزایش ابر و در بعضی نقاط رگبار و رعد و برق پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: به تدریج از بعدازظهر و شب یکشنبه هفته آینده با نفوذ سامانه ناپایدار به منطقه، افزایش ابر و بارندگی (بعضی نقاط رگباری و شدید) و رعد و برق و تگرگ تا سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: در روز پنج‌شنبه هوای استان قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، رگبار و رعد و برق پراکنده، گاهی وزش باد طی روز افزایش نسبی دما و در دامنه‌های جنوبی هوایی صاف تا نیمه ابری و وزش باد (گاهی شدید) پیش‌بینی می‌شود.

دادرس اضافه کرد: برای روز جمعه قسمتی ابری تا تمام ابری، مه آلودگی، وزش باد (گاهی جنوبی، پاره نقاط شدید) به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها بعضی نقاط رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: پیش‌بینی جوی بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی تهیه شده است و طی روزهای آینده احتمال تغییر در نقشه‌های هواشناسی وجود خواهد داشت؛ بنابراین تغییرات احتمالی در پیش‌بینی جوی روزهای آینده اعلام می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا