اخبار صنعت، معدن و تجارت

اولویت‌های اقتصاد چین مشخص شد

به گزارش سرمایه گستران، داده‌های اداره ملی آمار چین امروز _چهارشنبه بیست‌وچهارم اسفندماه_ نشان داد که تولید صنعتی در دوره ژانویه تا فوریه ۲.۴ درصد بیشتر از سال قبل بوده که انتظار افزایش ۲.۶ درصدی نظرسنجی رویترز را از دست داده، البته از رشد ۱.۳ درصدی سالانه دسامبر شتاب گرفته است.

خرده‌فروشی در دو ماه اول ۳.۵ درصد جهش کرد که کاهش ۱.۸ درصدی سالانه دسامبر را معکوس کرد. نتیجه مطابق با انتظارات و امیدهای تحلیلگران برای احیای اقتصادی ناشی از مصرف بود زیرا کاهش تقاضای جهانی، صادرات چین را تضعیف خواهد کرد.

برای سال ۲۰۲۲، سرمایه‌گذاری دارایی ثابت ۵.۱ درصد سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است. بخش املاک که حدود یک‌چهارم اقتصاد را تشکیل می‌دهد، نشانه‌هایی از بهبود را در شهرهای بزرگ‌ترنشان داده است.

با این حال، سرمایه‌گذاری ملک در ژانویه تا فوریه پس از کاهش سالانه ۱۲.۲ درصدی دسامبر، ۵.۷ درصد نسبت‌به دوره مشابه سال ۲۰۲۲ کاهش داشت.

چین پس از اینکه از هدف خود برای سال ۲۰۲۲ باز ماند و یکی از بدترین عملکردهای خود در نزدیک به نیم‌قرن گذشته را به ثبت رساند، امسال هدف رشد متوسطی را در حدود پنج درصد تعیین کرده است که دستیابی به هدف ۲۰۲۳ کار آسانی نیست و به تلاش بیشتری نیاز دارد.

براساس گزارش رویترز، دولت چین در گزارش جلسه سالانه مجلس، رشد اقتصادی و اشتغال را در اولویت قرار داد.

منبع: ایسنا

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا