اخبار استان ها

بارش های اخیر اصفهان تنها ۳ درصد از «گاوخونی» را تر کرد/ پرواز فلامینگوها بر فراز تالاب

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، منصور شیشه‌فروش با اشاره به آبگیری موقت دو تا سه درصد «گاوخونی» در اثر بارندگی های اخیر و ورود زه‌آبها به این تالاب اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ قطعه پرنده فلامینگوی صورتی و پرندگان آبزی و کنار آبزی در کنار تالاب پایش شده‌اند.

خشکی گاوخونی از عوامل خیزش گردو خاک در استان اصفهان

وی با بیان اینکه همچنان ۹۷ درصد از مساحت ۴۷ هزار هکتاری تالاب بین‌المللی گاوخونی خشک است، افزود: با توجه به اینکه خشکی تالاب یکی از عوامل خیزش گردو خاک در استان اصفهان و استانهای هم جوار و آلودگی هوا به ویژه در تابستان است، وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران نسبت به تأمین حقابه قانونی و زیست محیطی تالاب اقدام نمایند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در پی بارش های اخیر روستای سرباز در بخش پادنا به علت ریزش کوه، رانش زمین و طغیان رودخانه محورهای جاده‌ای روستاهای نورآباد، سرباز و دَشتبال برای ساعاتی مسدود شد، گفت: در پی بارش شدید باران و جریان یافتن روان آب موجب آب گرفتگی ۲۰ واحد مسکونی و ریزش ۶ باب منزل مسکونی در روستای دشتبال شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس بلافاصله اکیپ‌های راهداری اداره کل راهداری به مناطق تحت‌تأثیر برای بازگشایی محورهای آسیب‌دیده اعزام شدند.

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا