اقتصاد کلان

بوشهر رتبه برتر در کنترل تورم را کسب کرد

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند اظهار داشت: عملکرد مسئولان در سال ۱۴۰۲ در نشست پاسخگویی مطلوب و درخور تحسین است و این مهم امسال تداوم داشته باشد.

وی اتحاد و همدلی مسئولان و مردم در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پرهیز از اختلاف و تقویت اتحاد و همدلی باید در اولویت قرار داشته باشد که عملکرد سال ۱۴۰۲ در این عرصه مطلوب ارزیابی می‌شود.

استاندار بوشهر این استان در عرصه وحدت و هم‌افزایی در سطح کشور را نمونه دانست و بیان کرد: در عرصه کاهش تورم عملکرد استان بوشهر در سال قبل مطلوب ارزیابی شده و رتبه برتر کسب کرده است.

محمدی‌زاده نرخ تورم استان بوشهر در سال گذشته را زیر ۴۰ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: امسال باید در عرصه تأمین و توزیع کالا با تلاش همه جانبه تلاش شود که توجه ویژه به کالای ته‌لنجی و تعاونی مرزنشینان یک ضرورت است.

وی با تأکید بر توسعه انبارهای لجستیک ذخیره کالاهای اساسی گفت: باید مساحت انبار ذخیره‌سازی کالا در استان بوشهر افزایش یابد.

استاندار بوشهر عملکرد استان در عرصه اشتغال را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان بوشهر در زمستان گذشته به ۶.۱ درصد کاهش یافت و رتبه دوم کشوری کسب کرده است.

محمدی‌زاده نرخ بیکاری میانگین کشوری را ۸.۶ درصد اعلام و افزود: استان بوشهر در عرصه نرخ بیکاری ۲.۵ درصد کمتر از میانگین کشوری است.

وی به فرصت‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: امسال ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی از جمله استخدام در ادارات و دستگاه‌های دولتی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاه اتمی، آموزش و پرورش استان بوشهر فراهم شده است که با تحقق این ظرفیت‌ها نرخ بیکاری کاهش قابل توجهی خواهد یافت.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا