اخبار استان ها

تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل عمومی تهران

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از تهران، مهدی چمران در آئین افتتاح دسترسی جنوبی به حرم عبدالعظیم حسنی (ع) از بزرگراه شهید آوینی و رونمایی از ناوگان ماشین‌آلات سنگین اظهار کرد: عمران و آبادانی به خاطر رفاه و آسایش مردم است و بسیاری از مشاغل به آبادانی و عمران بستگی دارد.

وی با اشاره به بناهای تاریخی که از گذشتگان مانده است، گفت: آبادانی و ساختمان‌سازی پایه‌های تولید اقتصادی در کشور است، البته ساختمان‌سازی باید به گونه‌ای شکل بگیرد که مقررات و قوانین آن به طور کامل رعایت شود.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر نوسازی بافت فرسوده افزود: ما در کشور شاهد تعداد زیادی از ساختمان‌های فرسوده هستیم و با این شکل، خطر زلزله بیخ گوشمان است و چنانچه زلزله‌ای رخ دهد بسیاری از این ساختمان‌ها فرو می‌ریزند و باید این ساختمان‌ها نوسازی شوند.

چمران با بیان اینکه احداث ساختمان‌های محکم به اقتصاد کشور نیز کمک خواهد کرد، ابراز کرد: در تهران و بعضی شهرها، برخی ساختمان‌ها ناایمن هستند و حتی نیازی نیست زلزله بیایید و اگر یک تریلر در پشت دیوار این ساختمان‌ها گاز بدهد، ساختمان فرو می‌ریزد چون ناپایدار هستند لذا باید شهرها و روستاها با کمک مردم بازسازی و نوسازی شوند.

وی با اشاره به توقف کارهای عمرانی در یک مقطع زمانی، تصریح کرد: همین مسئله آسیب‌های جدی را به اقتصاد وارد کرد اما در این دوره از مدیریت شهری در تلاش هستیم که ساخت و ساز را رونق بدهیم البته ساخت و ساز باید بر اساس طرح جامع انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: در حوزه ساخت و ساز می‌توانیم از مشارکت مردم استفاده و خانه‌های فرسوده را نوسازی و بازسازی کنیم.

وی به موضوع بودجه‌ریزی در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: در سال گذشته شورای شهر تهران ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جدا از اعتبار در نظر گرفته شده در حوزه حمل و نقل پیش‌بینی کرد و امسال نیز ۱۵ هزار میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل عمومی تخصیص پیدا کرده است.

منبع: فارس

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا