تيتر يكعناوین اخبار

تعیین تکلیف مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، سردار ابراهیم کریمی در خصوص تعیین تکلیف مشمولان غایب اظهار کرد: قانون جریمه مشمولان غایب تنها تا پایان سال ۹۷ اجرا خواهد شد و به منظور تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان غایب و اطلاع رسانی بیشتر، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی برای این دسته از مشمولان ارسال می شود.

وی افزود: آن دسته از افرادی که واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب هستند،می توانند با پرداخت نقدی و یا اقساطی مبلغ جریمه،وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته در بین مشمولان غایب، گروهی مبتلا به بیماری روحی،روانی و جسمی هستند که برای معافیت پزشکی اقدام نکرده اند و به علت عدم تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود،برای انجام اموری مانند: بیمه ،خروج از کشور و ….. دچار مشکل شده اند. لذا این دسته از مشمولان می بایست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت پزشکی اقدام کنند تا از لیست مشمولان غایب خارج شوند.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: افرادی که در سال های گذشته خدمت کرده اند ولی به دلایلی مانند: عدم تعویض کارت قدیمی پایان خدمت به هوشمند و یا عدم دریافت کارت پایان خدمت،در لیست مشمولان غایب قرار دارند،می بایست از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) برای صدور کارت پایان خدمت اقدام کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: در سال آینده محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی بیشتری برای مشمولان غایب در نظرگرفته می شود،لذا این دسته از مشمولان می بایست از فرصت های ایجاد شده جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا