اخبار استان ها

جنایات جنگی که اسرائیل طی این مدت انجام داد در تاریخ جهان اسلام وحشیانه بوده است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از فارس، حجت الاسلام حسین ملک مکان در تجمع مردم شیراز در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه که عصر امروز_ سه شنبه چهاردهم فروردین_ در محل بست شهید آیت الله دستغیب (ره) برگزار شد، اظهار کرد: این تجمع به منظور محکوم کردن این جنایات است.

وی افزود: اسرائیل مطمئن باشد که ایران انتقام این جنایات را خواهد گرفت و این رژیم بداند که هم اکنون در موقعیت کسی است که در باتلاقی در حال غرق شدن است و هر چه بیشتر دست و پا می‌زند بیشتر فرو می‌رود. لذا دست به هر جنایت و اقدام می‌زند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس ادامه داد: در این مدت ثابت شد که اگر جهان اسلام متحد باشد و در کنار یکدیگر قرار بگیرند و اتحاد خود را به دست آورند اسرائیل بسیار کوچک‌تر از آن است که بتواند در مقابل جهان اسلام بایستد.

حجت الاسلام ملک مکان ادامه داد: بیش از ۱۸۰ روزه است که در باریکه غزه، مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در حال جنگ است اما اسرائیل با همه حمایت‌هایی که از سوی جنایت کاران همچون آمریکا می‌شود نتوانسته است از عهده این گروه کوچک بر آید.

وی با اشاره به اینکه آنچه که از اسرائیل صادر شده است، پیروزی بر او نبوده است، تاکید کرد: کشتن زنان و کودکان بی دفاع، محاصره بیمارستان‌ها و تخریب خانه‌ها بوده است. اما آسیب جدی نتوانسته است به هسته اصلی حماس و گروه‌های مبارز و مسلح به وجود بیاورد و این نشانه قدرت دین و اسلام است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: پراکندگی دولت‌های عرب باعث استمرار جنایات شده است. اما بر تمام جهان معلوم و مشخص شد که اسرائیل به هیچ قانون و مقررات بین المللی پایبند نیست و هیچ قطعنامه‌ای از شورای امنیت قبول نمی‌کند.

حجت الاسلام ملک مکان اظهار امیدواری کرد: شاهد سقوط و نابودی رژیم غاصب اسرائیل باشیم و همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند این غده سرطانی باید از بین برود، بیان ایشان هم اکنون بیشتر مشخص شده است و این غده ریشه دوانده و ظلم آن به اوج خود رسیده است. لذا دست به هر جنایتی می‌زند.

وی ادامه داد: از جهت مقررات بین المللی هر گونه حمله به سفارت خانه و کنسولگری‌ها ممنوع است و جنایات جنگی که اسرائیل طی این مدت انجام داد در تاریخ جهان اسلام این جنایات وحشیانه و درد آور بوده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: بر همه روشن است و تمام ملت‌ها آگاه شدند که اسرائیل آن رژیم نیست که بتواند حاکمیت کند و قدرت طلبی کند و به جنایات خود ادامه بدهد.

حجت الاسلام ملک مکان افزود: مردم خون شأن از جنایات این رژیم غاصب به جوش آمده است و منتظر یک فرمان از سوی ولی امر مسلمین هستند تا رو در روی دشمن خون خوار بجنگند.

وی اظهار کرد: حادثه حمله به کنسولگری دل همه را به درد آورد اما این جنایات بستری شد تا مردم با حضوری پر رنگ تر و حماسی‌تر و با اعلام انزجار و تنفر بیشتر در مراسم روز قدس شرکت کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس خاطر نشان کرد: امشب در تمام مساجد شهر شیراز و حرم های مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، سید علا الدین حسین (ع) و علی بن حمزه (ع) قبل و یا در میان مراسم احیا شب بیست و سوم رمضان اعلام انزجار مردم از رژیم غاصب صهیونیستی با سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا و انگلیس این حرکت ددمنشانه را محکوم کنند.

حمله به کنسولگری ایران در سوریه تمام قاعده‌های حقوق بشری را زیر پا گذاشت

سرهنگ پاسدار مجید علی پور جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در قرارگاه احمد ابن موسی (ع) در حاشیه این مراسم، ضمن محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: حمله به کنسولگری ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن تمام قواعد بین المللی روی داد و تمام قاعده‌های حقوق بشری را زیر پا گذاشت.

وی ادامه داد: این رژیم کودک کش، بیش چند ماه است که حمله علیه مردم مظلوم غزه را آغاز کرده است، گفت: رژیم غاصب صهیونیستی، به طرز فجیع و بی رحمانه مردان، زنان و کودکان را مورد حمله قرار داده است و با حمله به کنسولگری ایران در سوریه، به دنبال عقده گشایی علیه مقاومت و محور مقاومت بوده است.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در قرارگاه احمد ابن موسی (ع) تصریح کرد: حیات رژیم غاصب صهیونیستی بر چارچوب کشتار مردم مظلوم و بی دفاع و همچنین ظلم و ستم به مظلومین شکل گرفته است و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران خود را در خط مقدم جبهه اسلامی و مقابله با ظالم و دفاع از مظلوم قرار داده است و در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد و رژیم صهیونیستی، تحمل این ایستادگی و مقاومت را ندارد و از این رو دست به چنین اقداماتی می‌زند و به کنسولگری ایران حمله می‌کند و این اقدام خبیثانه در راستای انتقام از جمهوری اسلامی صورت گرفته است اما غافل از این هستند که این شهادت، درخت انقلاب را پروار تر خواهد کرد و روحیه مقاومت را بیشتر می‌کند.

علیپور خاطر نشان کرد: این اتفاق نشان می‌دهد، مسیری که ما انتخاب کردیم، درست است و مطمئنن ما در مسیر و راه محکم‌تر و قوی‌تر گام بر خواهیم داشت.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای حادثه حمله تروریستی به کنسولگری ایران، در حرم حضرت شاهچراغ (ع)

احمد جعفری فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز (عج) تصریح کرد: شهادت جمعی از فرماندهان محور مقاومت در جبهه مقاومت شب گذشته اتفاق بسیار تلخی روی داد که بار دیگر شاهد جنایتی هولناک و ددمنشانه از سوی ناپاک و پست رژیم صهیونیستی بودیم.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در منطقه از سر استیصال و از سر درماندگی مقابله با حزب الله لبنان، یمن، سوریه و عراق از سر ناچاری و با قبول شکست درمانده از رویایی مستقیم با جمهوری اسلامی، اقدامات پست اینچنینی را دنبال می‌کند و شاهد شهادت جمعی از فرماندهان خود هستیم و شکی نیست با پیام رهبر معظم انقلاب، جواب بسیار سختی را رژیم صهیونیستی از محور مقاومت خواهد گرفت و با اینگونه اقدامات شاهد نابودی رژیم غاصب صهیونیستی خواهیم بود.

فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز (عج) ادامه داد: از این هفت شهید یک شهید از اهالی منطقه شهید پرور شهر خشت شهرستان کازرون است که با هماهنگی انجام شده اطلاع رسانی برای مراسم تشییع متعاقباً اعلام خواهد شد.

جعفری اضافه کرد: مراسم بزرگداشت شهدای حادثه حمله تروریستی دشمن به کنسولگری ایران، در شیراز و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا