اخبار استان ها

خسارات کشاورزان اصفهان از تأخیر در رهاسازی آب «زاینده رود»

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، حسین وحیدا، اظهار کرد: طبق صورت‌جلسه شرکت آب منطقه‌ای با اتاق اصناف کشاورزی شهرستان اصفهان، در تاریخ ۲۴ اسفندماه مقرر شد، اگر پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارندگی در شرق اصفهان در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ اسفندماه محقق نشد، این شرکت به‌عنوان نماینده وزارت نیرو در استان اصفهان نسبت به بازگشایی زاینده‌رود در ۲۹ اسفندماه اقدام کند.

وی افزود: متأسفانه پیش‌بینی هواشناسی در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ اسفندماه در شرق اصفهان محقق نشد و شرکت آب منطقه‌ای به تعهد خود نسبت به تأمین دومین آب موردنیاز کشت غله کشاورزان شرق اصفهان عمل نکرد لذا با پیگیری اتاق اصناف کشاورزی شهرستان اصفهان و مسئولان استان با تاخیر در بامداد سوم فروردین‌ماه رهاسازی زاینده‌رود انجام پذیرفت.

وحیدا با تأکید بر اینکه تاخیر در رهاسازی به‌موقع زاینده‌رود به کشت غله کشاورزان شرق اصفهان خسارت جبران‌ناپذیری وارد کرده است، درخواست کرد: شرکت آب منطقه‌ای می‌بایست نسبت به تاخیر در رهاسازی زاینده‌رود و عدم تعهد به صورتجلسه ۲۴ اسفندماه، پاسخگو باشد و کشاورزان شرق اصفهان به‌عنوان حقابه داران زاینده‌رود نسبت به این بدعهدی معترض هستند.

گفتنی است افزایش خروجی سد زاینده‌رود از بامداد سوم فروردین به منظور توزیع بخشی از حقابه کشاورزان شرق اصفهان انجام شده است.

۴۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا